| Product number: | F05-5220-4A00Y7TB20TA |
| Manufacturer Product Number: | RTI-20T4A250V |
| Manufacturer : | LB |
| Series : | LB-RTI-20-Glass |
| Type : | Glass Tube Fuses |
| Size : | 5*20mm |
| Current Value : | 4A |
| Breaking Series : | Time-Lag Type |
| Voltage : | AC250V |
| Termination Style : | Axial Without Lead |
| Description: | Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,4A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | LB |
| Product Series | LB-RTI-20-Glass |
| Product Type | Glass Tube Fuses |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-17

RFI-20 F100mA 250V
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,100mA ,250V ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead ,LB-RFI-20-GLASS ,-
$0.067015 More

RTI-30T10A250V
Glass Tube Fuses ,6.35*32mm ,10A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead
$0.059400 More

RTI-30T12.5A250V
Glass Tube Fuses ,6.3*32mm ,12.5A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,LB-RTI-30-GLASS ,-
$0.205884 More

RTI-10-T10A-250V
Glass Tube Fuses ,4*11mm ,10A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,LB-RTI-10-Glass ,-
$0.000000 More

RTI-20T15A250-G-00
Glass Tube Fuses ,5*20 ,15A ,250V ,Time-Lag Type ,Axial without Lead ,LB-RTI-20-Ceramic ,-
$0.000000 More

LBRTG200200A00
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,200mA ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,LB-RFI-20-GLASS ,-
$0.060923 More

RTI-10.075
Glass Tube Fuses ,4*11mm ,750mA ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,LB-RTI-10-Glass ,-
$0.000000 More

FSD-F6A30V2T01000BG
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,6.3A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead ,WALTER-FSD ,-
$0.094659 More

FAP-F2A00V2T02300BG
Glass Tube Fuses ,3.6*10 ,2A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-FAP ,-
$0.046469 More

FSD-F15A0V2T01000BG
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,15A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead ,WALTER-FSD ,-
$0.101853 More

FSD-F5A00V2T01000BG
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,5A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead ,WALTER-FSD ,-
$0.075727 More

TAP-T800MV2T02300BG
Glass Tube Fuses ,3.6*10 ,800mA ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead
$0.096380 More

TMD-T2A00V2T01000BG
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,2A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,WALTER-TMD ,-
$0.089481 More

5J0200A
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,200mA ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead ,LANSON-5J ,-
$0.103265 More

TAP-T400MV2T02300BG
Glass Tube Fuses ,3.6*10 ,400mA ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead
$0.096380 More

FSD-F1A60V2T02380BG
Glass Tube Fuses ,5*20 ,1.6A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-FSD ,-
$0.086054 More

TSD-T315MV2T01000BG
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,315mA ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,WALTER-TSD ,-
$0.119409 More

3K1315AP
Glass Tube Fuses ,4*11mm ,3.15A ,250V ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,LANSON-3K ,-
$0.030157 More

5J1100A
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,1A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead ,LANSON-5J ,-
$0.068538 More

5K1500A
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,5A ,250V ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,LANSON-5K ,-
$0.033317 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in