✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F05-6332-1A60Y7FB30GA |
| Manufacturer Product Number: | RFI-30F1.6A250V |
| Manufacturer : | LB |
| Series : | LB-RFI-30-Ceramic |
| Type : | Ceramic Tube Fuses |
| Size : | 6.35*32mm |
| Current Value : | 1.6A |
| Voltage : | AC250V |
| Termination Style : | Axial Without Lead |
| Description: | Glass Tube Fuses ,6.3*32mm ,1.6A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead ,LB-RFI-30-GLASS ,- |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | LB |
| Product Series | LB-RFI-30-Ceramic |
| Product Type | Ceramic Tube Fuses |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | LB-QF-R-215 RFI-30系列快断(陶瓷管)规格书第一版.pdf |
Lead time: Estimated delivery date when out of stock 2026-04-28

RTI-20T2A250-G-00
Glass Tube Fuses ,5*20 ,2A ,250V ,Time-Lag Type ,Axial without Lead ,LB-RTI-20-Ceramic ,-
$0.065126 More

RTI-20T200MA250V
Ceramic Tube Fuses ,5*20 ,200MA ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,LB-RTI-20
$0.120475 More

RTI-20T2A250V
Ceramic Tube Fuses ,5*20 ,2A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead
$0.059205 More

RTI-30T1.6A250V
Glass Tube Fuses ,6.3*32mm ,1.6A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,LB-RFI-30-GLASS ,-
$0.056796 More

LBRFC200100A00
Ceramic Tube Fuses ,5.2*20 ,100mA ,250V ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead ,LB-RFI-20-Ceramic ,-
$0.129462 More

RTI-20T6.3A250V
Ceramic Tube Fuses ,5*20 ,6.3A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead
$0.000000 More

RTI-20T10A 250V
Ceramic Tube Fuses ,5*20 ,10A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,LB-RTI-20-Ceramic ,-
$0.000000 More

RTI-20T4A-250V-G-0
Ceramic Tube Fuses ,5*20 ,4A ,250V ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,LB-RTI-20-Ceramic ,-
$0.059205 More

RTI-20T10A250V
Ceramic Tube Fuses ,5*20 ,10A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,LB-RTI-20
$0.132268 More

RFI-30F10A250V
Ceramic Tube Fuses ,6.3*32mm ,10A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead ,LB-RFI-30-CERAMIC ,-
$0.000000 More

RTI-30T15A250V
Glass Tube Fuses ,6.3*32mm ,15A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,LB-RFI-30-GLASS ,-
$0.088209 More

TSC-T15A0V2T02380BG
Ceramic Tube Fuses ,5.2*20 ,15A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-TSC(P) ,-
$0.096380 More

TSC-T16A0V2T02380B1M1G
Ceramic Tube Fuses ,5.2*20 ,16A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-TSC(P) ,-
$0.085292 More

5M1100A
Ceramic Tube Fuses ,5.2*20 ,1A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead
$0.073146 More

6N2200AP
Ceramic Tube Fuses ,6.35*32mm ,20A ,250V ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,LANSON-6N ,-
$0.116972 More

5N2100AP
Ceramic Tube Fuses ,5*20 ,10A ,250VAC ,High Surge Type ,Axial strip Lead ,LANSON-5N ,-
$0.051176 More

3N2125AP
Ceramic Tube Fuses ,4*11mm ,12.5A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,LANSON-3N ,-
$0.033630 More

6N2300AP
Ceramic Tube Fuses ,6.35*32mm ,30A ,250V ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,LANSON-6N ,-
$0.134031 More

FSC-F15A0V2T02380BG
Ceramic Tube Fuses ,5*20 ,15A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-FSC ,-
$0.098391 More

FSC-F8A00V2T01000BG
Ceramic Tube Fuses ,5*20 ,8A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead ,WALTER-FSC ,-
$0.069876 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in