✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F05-6332-1A60Y7TB30GA |
| Manufacturer Product Number: | RTI-30T1.6A250V |
| Manufacturer : | LB |
| Series : | LB-RTI-30-GLASS |
| Type : | Ceramic Tube Fuses |
| Size : | 6.35*32mm |
| Current Value : | 1.6A |
| Voltage : | AC250V |
| Termination Style : | Axial Without Lead |
| Description: | Glass Tube Fuses ,6.3*32mm ,1.6A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,LB-RFI-30-GLASS ,- |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | LB |
| Product Series | LB-RTI-30-GLASS |
| Product Type | Ceramic Tube Fuses |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | RTI-30 GLASS.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-04-28
Quantity
Unit Price
20
$0.132523
100
$0.113591
500
$0.075727
MPQ:1000
MOQ: 1000
MOQ:20
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

LBRFC200100A00
Ceramic Tube Fuses ,5.2*20 ,100mA ,250V ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead ,LB-RFI-20-Ceramic ,-
$0.129462 More

RTI-20T10A 250V
Ceramic Tube Fuses ,5*20 ,10A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,LB-RTI-20-Ceramic ,-
$0.000000 More

RTI-20T2A250-G-00
Glass Tube Fuses ,5*20 ,2A ,250V ,Time-Lag Type ,Axial without Lead ,LB-RTI-20-Ceramic ,-
$0.065126 More

RTI-20T6.3A250V
Ceramic Tube Fuses ,5*20 ,6.3A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead
$0.000000 More

RTI-20T200MA250V
Ceramic Tube Fuses ,5*20 ,200MA ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,LB-RTI-20
$0.120475 More

RTI-20T4A-250V-G-0
Ceramic Tube Fuses ,5*20 ,4A ,250V ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,LB-RTI-20-Ceramic ,-
$0.059205 More

RTI-20T2A250V
Ceramic Tube Fuses ,5*20 ,2A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead
$0.059205 More

RTI-30T15A250V
Glass Tube Fuses ,6.3*32mm ,15A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,LB-RFI-30-GLASS ,-
$0.088209 More

RTI-20T10A250V
Ceramic Tube Fuses ,5*20 ,10A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,LB-RTI-20
$0.132268 More

RFI-30F10A250V
Ceramic Tube Fuses ,6.3*32mm ,10A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead ,LB-RFI-30-CERAMIC ,-
$0.000000 More

RFI-30F1.6A250V
Glass Tube Fuses ,6.3*32mm ,1.6A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead ,LB-RFI-30-GLASS ,-
$0.000000 More

5M1630A
Ceramic Tube Fuses ,5.2*20 ,6.3A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead
$0.073146 More

5N2250AP
Ceramic Tube Fuses ,5.2*20 ,25A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,Shape
$0.092603 More

TSC-T16A0V2T06039BM1G
Ceramic Tube Fuses ,5.2*20 ,16A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-TSC(P) ,Shape
$0.115754 More

3N1160AP
Ceramic Tube Fuses ,4*11mm ,1.6A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,LANSON-3N ,-
$0.027324 More

TSC-T3A15V2T02380B1G
Ceramic Tube Fuses ,5.2*20 ,3.15A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-TSC(P) ,
$0.089496 More

5N1315AP
Ceramic Tube Fuses ,5.2*20 ,3.15A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead
$0.051176 More

TSC-T10A0V2T01000BG
Ceramic Tube Fuses ,5.2*20 ,10A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,WALTER-TSC ,-
$0.076763 More
ICP-T2A50V2T02300BM5G
Ceramic Tube Fuses ,3.6*10 ,2.5A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-ICP ,-
$0.060238 More

TSC-T20A0V2T01000BG
Ceramic Tube Fuses ,5.2*20 ,20A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,WALTER-TSC ,-
$0.119409 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in