✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F08-1038-30A0S10BPHVA |
| Manufacturer Product Number: | PHV2300M |
| Manufacturer : | LANSON |
| Series : | LANSON-PHV |
| Type : | Power Fuse(Speed Fuse) |
| Size : | 10*38mm |
| Current Value : | 30A |
| Voltage : | DC1000V |
| Termination Style : | Axial Without Lead |
| Description: | Power Fuse ,10*38mm ,30A ,1000V ,- ,Axial Without Lead |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | LANSON |
| Product Series | LANSON-PHV |
| Product Type | Power Fuse(Speed Fuse) |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| Certification | UL |
| Current Rating | 1A-30A |
| Voltage Rating | 1000VDC |
| Operating temperature | -40℃~85℃ |
| Certification | E495906 |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | PHV_M_30A.pdf |
| Electronic | LANSON_Product_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-31
Quantity
Unit Price
1
$2.749420
10
$2.382831
50
$2.138438
100
$1.741300
MPQ:10
MOQ: 10
MOQ:1
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

EVH40-100A
Power Fuse ,118*38mm ,100A ,1000V ,Stud-mount
$0.000000 More

EVSV1000-350B
European style square Hihg speed Fuse ,79.8*43.5mm ,350A ,1000V ,Fast Acting Type ,Flush,CCC
$0.000000 More

5HT1100KP
Power Fuse ,5*20 ,1A ,600V ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead
$0.223740 More

5HT2200KP
Power Fuse ,5*20 ,20A ,600V ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead
$0.316678 More

EVSV1000-315A
European style square Hihg speed Fuse ,137.5*43.5mm ,315A ,1000V ,Fast Acting Type ,Stud-mount,CCC
$0.000000 More

5HT1160K
Power Fuse ,5*20 ,1.6A ,600V ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead
$0.189318 More

PHV1350M
Power Fuse ,10*38mm ,3.5A ,1000V ,- ,Axial Without Lead
$0.870865 More

EVSV1000-75A
European style square Hihg speed Fuse ,137.5*43.5mm ,75A ,1000V ,Fast Acting Type ,Stud-mount,CCC
$0.000000 More

EVSV1000-75F
European style square Hihg speed Fuse ,137.5*43.5mm ,75A ,1000V ,Fast Acting Type ,Din,CCC
$0.000000 More

EV18V750-100A
Power Fuse ,18*45 ,100A ,750V ,Fast Acting Type ,Stud-mount
$0.000000 More

5HT0800K
Power Fuse ,5*20 ,800mA ,600V ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead
$0.223740 More

EVSV1000-50A
European style square Hihg speed Fuse ,137.5*43.5mm ,50A ,1000V ,Fast Acting Type ,Stud-mount,CCC
$0.000000 More

6HV1100MP
Power Fuse ,6*30mm ,1A ,1000V ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead
$0.000000 More

PHV2250M
Power Fuse ,10*38mm ,25A ,1000V ,- ,Axial Without Lead
$1.438820 More

5HT1200KP
Power Fuse ,5*20 ,2A ,600V ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead
$0.223740 More

5HT1250K
Power Fuse ,5*20 ,2.5A ,600V ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead
$0.189318 More

5HT1250KP
Power Fuse ,5*20 ,2.5A ,600V ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead
$0.223740 More

5HT1500K
Power Fuse ,5*20 ,5A ,600V ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead
$0.189318 More

EVSV1000-300A
European style square Hihg speed Fuse ,137.5*43.5mm ,300A ,1000V ,Fast Acting Type ,Stud-mount,CCC
$0.000000 More

EVSV1000-400A
European style square Hihg speed Fuse ,137.5*43.5mm ,400A ,1000V ,Fast Acting Type ,Stud-mount,CCC
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in