✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F08-1236-150AS10VH36A |
| Manufacturer Product Number: | EVBH36-150A |
| Manufacturer : | LANSON |
| Series : | LANSON-EVBH36 |
| Type : | Power Fuse(Speed Fuse) |
| Size : | 112*36*23mm |
| Current Value : | 150A |
| Voltage : | DC1000V |
| Termination Style : | Plate Type Square Bolt |
| Description: | Power Fuse ,112*36*23mm ,150A ,1000V ,Plate Type Square Bolt |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | LANSON |
| Product Series | EVBH36 |
| Product Type | 1000VDC Plate Type Square Bolt Connection Fuse |
| current Rating | 125A-250A |
| Voltage Rating | 1000VDC |
| Class of Operation | EV fuse |
| Operating Temperature | -40℃~120℃ |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | EVBH36.pdf |
| Electronic | LANSON_Product_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-26

EVSV1000-225F
European style square Hihg speed Fuse ,137.5*43.5mm ,225A ,1000V ,Fast Acting Type ,Din,CCC
$0.000000 More

5HT2120KP
Power Fuse ,5*20 ,12A ,600V ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead
$0.292583 More

5HT1200KP
Power Fuse ,5*20 ,2A ,600V ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead
$0.223740 More

5HT0500KP
Power Fuse ,5*20 ,500mA ,600V ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead
$0.285699 More

5HT0400K
Power Fuse ,5*20 ,400mA ,600V ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead
$0.251277 More

5HT1630KP
Power Fuse ,5*20 ,6.3A ,600V ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead
$0.223740 More

6HV2500AP
Power Fuse ,6*30mm ,50A ,250V ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead
$0.000000 More

EV18V750-100A
Power Fuse ,18*45 ,100A ,750V ,Fast Acting Type ,Stud-mount
$0.000000 More

PHV1600M
Power Fuse ,10*38mm ,6A ,1000V ,- ,Axial Without Lead
$0.889797 More

EVH40-400A
Power Fuse ,118*38mm ,400A ,1000V ,Stud-mount
$0.000000 More

5HT2100KP
Power Fuse ,5*20 ,10A ,600V ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead
$0.265046 More

5HT2100K
Power Fuse ,5*20 ,10A ,600V ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead
$0.189318 More

5HT0800KP
Power Fuse ,5*20 ,800mA ,600V ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead
$0.285699 More

EVH40-300A
Power Fuse ,118*38mm ,300A ,1000V ,Stud-mount
$0.000000 More

PHV2200M
Power Fuse ,10*38mm ,20A ,1000V ,- ,Axial Without Lead
$1.273280 More

5HT1160K
Power Fuse ,5*20 ,1.6A ,600V ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead
$0.189318 More

PHV2150M
Power Fuse ,10*38mm ,15A ,1000V ,- ,Axial Without Lead
$1.098047 More

5HT1100KP
Power Fuse ,5*20 ,1A ,600V ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead
$0.223740 More

EVH40-280A
Power Fuse ,118*38mm ,280A ,1000V ,Stud-mount
$0.000000 More

EVSV1000-50B
European style square Hihg speed Fuse ,79.8*43.5mm ,50A ,1000V ,Fast Acting Type ,Flush,CCC
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in