The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F08-1433-63A0Z30FL15A |
| Manufacturer Product Number: | WL15P-63-P |
| Manufacturer : | WALTER |
| Series : | WALTER-WL15 |
| Type : | Power Fuse(Speed Fuse) |
| Size : | 14*33mm |
| Current Value : | 63A |
| Voltage : | AC500V |
| Termination Style : | Lying(PCB) |
| Description: | Power Fuse ,14*33mm ,63A ,500VAC ,- ,Lying |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | WALTER |
| Product Series | WALTER-WL15 |
| Product Type | Power Fuse(Speed Fuse) |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Company Profile | Walter_ Profile_ENG.pdf |
| Walter Profile-CN-2026.pdf | |
| Walter_ Profile_JAP.pdf | |
| Electronic | Walter_Components_Catalog.pdf |
| Walter_ Product_overview.pdf | |
| Walter_POWER_Fuses.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-26
WL50-4A-AP
Power Fuse ,10*38mm ,4A ,1000V ,- ,Stud-mount ,WALTER-WL50 ,-
$2.974021 More

WM50-50
Power Fuse ,6*30mm ,50A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead ,WALTER-WM50 ,-
$0.000000 More

WM55-40
Power Fuse ,6*30mm ,40A ,250VAC ,Fast Acting Type , Axial without Lead ,WALTER-WM55 ,-
$0.956492 More

WN20-5-P
Power Fuse ,5.2*20 ,5A ,600V ,Time-Lag Type ,Axial Strip Lead ,WALTER-WN20 ,-
$0.575723 More

WN20-8-H-P
Power Fuse ,5.2*20 ,8A ,600V ,- ,Axial strip Lead ,WALTER-WN20 ,-
$0.630554 More

WN20-4
Power Fuse ,5.2*20 ,4A ,600V ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,WALTER-WN20 ,-
$0.589431 More

WM30-20
Power Fuse ,6*30mm ,20A ,660VAC/DC ,- ,Axial Without Lead ,WALTER-WM30 ,-
$0.910191 More

WN30-15-P
Power Fuse ,5.2*20 ,15A ,500V ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-WN30 ,-
$0.000000 More

WN20-0.8
Power Fuse ,5.2*20 ,800mA ,600V ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,WALTER-WN20 ,-
$0.681546 More

WL20-15
Power Fuse ,10*38mm ,15A ,500VAC/DC ,- ,Axial Without Lead
$0.000000 More

WM20-3-P
Power Fuse ,6*30mm ,3A ,1000VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-WM20 ,-
$0.991340 More

MHP-25-L
Power Fuse ,6*30mm ,25A ,500VAC/DC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-MHC/MHP ,-
$0.898402 More

MHC-30
Power Fuse ,6*30mm ,30A ,500VAC/DC ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead ,-
$0.822462 More

WM45-30-P
Power Fuse ,6*30mm ,30A ,500VAC/DC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-WM45 ,L-38MM
$0.867423 More

RL05 50A 500VACDC GP
Power Fuse ,10*38mm ,50A ,500VAC/DC ,- ,Lying(PCB)
$0.000000 More

WM20-0.315-P
Power Fuse ,6*30mm ,315mA ,1000VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead
$0.000000 More

WN20-16-P
Power Fuse ,5.2*20 ,16A ,600V ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-WN20 ,-
$0.726508 More

WM40-30-P
Power Fuse ,6*30mm ,30A ,660VAC/DC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-WM40 ,L=38MM
$1.124031 More

WN20-6.3
Power Fuse ,5.2*20 ,6.3A ,600VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,WALTER-WN20 ,-
$0.589431 More

WM20-S1A00HTT02380BG
Power Fuse ,6*30mm ,1A ,1000VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead
$0.852923 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in