✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F08-1612-200AK10VHESA |
| Manufacturer Product Number: | HES125V-200A000 |
| Manufacturer : | LANSON |
| Series : | LANSON-HES |
| Type : | Power Fuse(Speed Fuse) |
| Size : | 16*12mm |
| Current Value : | 200A |
| Voltage : | DC125V |
| Termination Style : | Plate Type Square Bolt |
| Description: | Power Fuse ,16*12mm ,200A ,125V ,- ,Plate Type Square Bolt |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | LANSON |
| Product Series | LANSON-HES |
| Product Type | Power Fuse(Speed Fuse) |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | HES125V-200A 产品规格书 Product Specification A1.pdf |
| Electronic | LANSON_Product_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-02

EVH40-160A
Power Fuse ,118*38mm ,160A ,1000V ,Stud-mount
$0.000000 More

EVSV1000-400A
European style square Hihg speed Fuse ,137.5*43.5mm ,400A ,1000V ,Fast Acting Type ,Stud-mount,CCC
$0.000000 More

PHV2250M
Power Fuse ,10*38mm ,25A ,1000V ,- ,Axial Without Lead
$1.438820 More

5HT1160KP
Power Fuse ,5*20 ,1.6A ,600V ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead
$0.223740 More

5HT2160K
Power Fuse ,5*20 ,16A ,600V ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead
$0.266767 More

5HT1100K
Power Fuse ,5*20 ,1A ,600V ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead
$0.189318 More

5HT1200K
Power Fuse ,5*20 ,2A ,600V ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead
$0.189318 More

EVSV1000-160F
European style square Hihg speed Fuse ,137.5*43.5mm ,160A ,1000V ,Fast Acting Type ,Din,CCC
$0.000000 More

5HT0800K
Power Fuse ,5*20 ,800mA ,600V ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead
$0.223740 More

EVSV1000-350F
European style square Hihg speed Fuse ,137.5*43.5mm ,350A ,1000V ,Fast Acting Type ,Din,CCC
$0.000000 More

EVSV1000-50B
European style square Hihg speed Fuse ,79.8*43.5mm ,50A ,1000V ,Fast Acting Type ,Flush,CCC
$0.000000 More

PHV1600M
Power Fuse ,10*38mm ,6A ,1000V ,- ,Axial Without Lead
$0.889797 More

EVH40-315A
Power Fuse ,118*38mm ,315A ,1000V ,Stud-mount
$0.000000 More

5HT1500K
Power Fuse ,5*20 ,5A ,600V ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead
$0.189318 More

5HT2200K
Power Fuse ,5*20 ,20A ,600VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead
$0.282257 More

EVSV1000-400B
European style square Hihg speed Fuse ,79.8*43.5mm ,400A ,1000V ,Fast Acting Type ,Flush,CCC
$0.000000 More

EVSV1000-125B
European style square Hihg speed Fuse ,79.8*43.5mm ,125A ,1000V ,Fast Acting Type ,Flush,CCC
$0.000000 More

5HT2160KP
Power Fuse ,5*20 ,16A ,600V ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead
$0.296025 More

EVSV1000-400F
European style square Hihg speed Fuse ,137.5*43.5mm ,400A ,1000V ,Fast Acting Type ,Din,CCC
$0.000000 More

PHV2100M
Power Fuse ,10*38mm ,10A ,1000V ,- ,Axial Without Lead
$1.079115 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in