✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F08-1612-350AK10VHESA |
| Manufacturer Product Number: | HES125V-350A000 |
| Manufacturer : | LANSON |
| Series : | LANSON-HES |
| Type : | Power Fuse(Speed Fuse) |
| Size : | 16*12mm |
| Current Value : | 350A |
| Voltage : | DC125V |
| Termination Style : | Plate Type Square Bolt |
| Description: | Power Fuse ,16*12mm ,350A ,125V ,- ,Plate Type Square Bolt |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | LANSON |
| Product Series | LANSON-HES |
| Product Type | Power Fuse(Speed Fuse) |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | HES125V-350A 产品规格书 Product Specification A2.pdf |
| Electronic | LANSON_Product_Catalogue.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-02

EVH40-225A
Power Fuse ,118*38mm ,225A ,1000V ,Stud-mount
$0.000000 More

EVH40-180A
Power Fuse ,118*38mm ,180A ,1000V ,Stud-mount
$0.000000 More

PHV2150M
Power Fuse ,10*38mm ,15A ,1000V ,- ,Axial Without Lead
$1.098047 More

5HT2120K
Power Fuse ,5*20 ,12A ,600V ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead
$0.258162 More

EVSV1000-275A
European style square Hihg speed Fuse ,137.5*43.5mm ,275A ,1000V ,Fast Acting Type ,Stud-mount,CCC
$0.000000 More

EVSV1000-275F
European style square Hihg speed Fuse ,137.5*43.5mm ,275A ,1000V ,Fast Acting Type ,Din,CCC
$0.000000 More

EVSV1000-200B
European style square Hihg speed Fuse ,79.8*43.5mm ,200A ,1000V ,Fast Acting Type ,Flush,CCC
$0.000000 More

EVSV1000-400A
European style square Hihg speed Fuse ,137.5*43.5mm ,400A ,1000V ,Fast Acting Type ,Stud-mount,CCC
$0.000000 More

EVSV1000-50B
European style square Hihg speed Fuse ,79.8*43.5mm ,50A ,1000V ,Fast Acting Type ,Flush,CCC
$0.000000 More

5HT1400K
Power Fuse ,5*20 ,4A ,600V ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead
$0.189318 More

EVSV1000-100A
European style square Hihg speed Fuse ,137.5*43.5mm ,100A ,1000V ,Fast Acting Type ,Stud-mount,CCC
$0.000000 More

PHV1200M
Power Fuse ,10*38mm ,2A ,1000V ,- ,Axial Without Lead
$0.870865 More

EVSV1000-315F
European style square Hihg speed Fuse ,137.5*43.5mm ,315A ,1000V ,Fast Acting Type ,Din,CCC
$0.000000 More

5HT2160KP
Power Fuse ,5*20 ,16A ,600V ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead
$0.296025 More

5HT1800K
Power Fuse ,5*20 ,8A ,600V ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead
$0.199645 More

EVH40-200A
Power Fuse ,118*38mm ,200A ,1000V ,Stud-mount
$0.000000 More

EVH40-250A
Power Fuse ,118*38mm ,250A ,1000V ,Stud-mount
$0.000000 More

5HT1160K
Power Fuse ,5*20 ,1.6A ,600V ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead
$0.189318 More

EVSV1000-225A
European style square Hihg speed Fuse ,137.5*43.5mm ,225A ,1000V ,Fast Acting Type ,Stud-mount,CCC
$0.000000 More

6HV1100MP
Power Fuse ,6*30mm ,1A ,1000V ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in