The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F08-1825-200AK30TH62A |
| Manufacturer Product Number: | WH62-200M6 |
| Manufacturer : | WALTER |
| Series : | WALTER-WH62 |
| Type : | Power Fuse(Speed Fuse) |
| Size : | 18*25 |
| Current Value : | 200A |
| Voltage : | DC150V |
| Termination Style : | Stud-mount |
| Description: | Power Fuse ,18*25 ,200A ,150V ,- ,Stud-mount ,WALTER-WH62 ,- |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | WALTER |
| Product Series | WALTER-WH62 |
| Product Type | |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Company Profile | Walter_ Profile_ENG.pdf |
| Walter Profile-CN-2026.pdf | |
| Walter_ Profile_JAP.pdf | |
| Electronic | Walter_Components_Catalog.pdf |
| Walter_ Product_overview.pdf | |
| Walter_POWER_Fuses.pdf |
Lead time: Estimated delivery date when out of stock 2026-05-26
Quantity
Unit Price
1
$20.652923
20
$16.522338
50
$14.870105
MPQ:1
MOQ: 1
MOQ:1
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

WM45-30-P
Power Fuse ,6*30mm ,30A ,500VAC/DC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-WM45 ,L-38MM
$0.867423 More
WL50-30-P1
Power Fuse ,10*38mm ,30A ,1000V ,P1 ,Stud-mount ,WALTER-WL50 ,-
$2.631877 More

WM40-30-P
Power Fuse ,6*30mm ,30A ,660VAC/DC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-WM40 ,L=38MM
$1.124031 More

WN20-3.15
Power Fuse ,5.2*20 ,3.15A ,600VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,WALTER-WN20 ,-
$0.728016 More

FHP-F12A5V4T02380BG
Power Fuse ,5.2*20 ,12.5A ,420V ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-FHP ,-
$0.603138 More

MHC-15
Power Fuse ,6*30mm ,15A ,500VAC/DC ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead ,-
$0.699092 More
WL15P-63-P
Power Fuse ,14*33mm ,63A ,500VAC ,- ,Lying
$0.000000 More

WN20-6.3
Power Fuse ,5.2*20 ,6.3A ,600VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,WALTER-WN20 ,-
$0.589431 More

FHC-F20A0V4T01000BG
Ceramic Tube Fuses ,5*20 ,20A ,420V ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead ,WALTER-FHC ,-
$0.694523 More

LFP-80-EP
Power Fuse ,10*38mm ,80A ,250VAC ,- ,Stud-mount ,WALTER-LFP ,-
$1.683000 More

WM70-50
Power Fuse ,6.3.*25.4mm ,50A ,75V ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead ,WALTER-WM70 ,-
$1.188000 More

WM30-20
Power Fuse ,6*30mm ,20A ,660VAC/DC ,- ,Axial Without Lead ,WALTER-WM30 ,-
$0.910191 More

FHP-F16A0V4T02380BG
Power Fuses ,5*20 ,16A ,420V ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-FHP ,-
$0.681546 More

WM10-1-P
Power Fuse ,6*30mm ,1A ,600VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-WM10 ,-
$0.805464 More

WN20-0.5
Power Fuse ,5.2*20 ,500mA ,600VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,WALTER-WN20 ,-
$0.534600 More

WL25-30
Power Fuse ,10*38mm ,30A ,600V ,- ,Axial Without Lead
$3.201203 More

WN20-16-P
Power Fuse ,5.2*20 ,16A ,600V ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-WN20 ,-
$0.726508 More

WL30-5
Power Fuse ,10*38mm ,5A ,700V ,- ,Axial Without Lead
$0.000000 More
WL50-4A-AP
Power Fuse ,10*38mm ,4A ,1000V ,- ,Stud-mount ,WALTER-WL50 ,-
$2.974021 More

WN20-1
Power Fuse ,5.2*20 ,1A ,600VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,WALTER-WN20 ,-
$0.534600 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in