✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F08-1845-50A0Z60THETA |
| Manufacturer Product Number: | WHET-50 |
| Manufacturer : | WALTER |
| Series : | WALTER-WHET |
| Type : | Power Fuse(Speed Fuse) |
| Size : | 18*45 |
| Current Value : | 50A |
| Voltage : | AC690V |
| Termination Style : | Stud-mount |
| Description: | Power Fuse ,18*45 ,50A ,690VAC ,- ,Stud-mount ,WALTER-WHET ,- |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | WALTER |
| Product Series | WALTER-WHET |
| Product Type | Power Fuse |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Company Profile | Walter Profile-CN-2026.pdf |
| Walter_ Profile_JAP.pdf | |
| Walter_ Profile_ENG.pdf | |
| Electronic | Walter_ Product_overview.pdf |
| Walter_POWER_Fuses.pdf | |
| Walter_Components_Catalog.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-09

WN20-2-P
Power Fuse ,5.2*20 ,2A ,600VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-WN20 ,-
$0.758995 More

WH40-25A-M6
Power Fuse ,18*45 ,25A ,700V ,- ,Stud-mount
$0.000000 More

WN20-16
Power Fuse ,5.2*20 ,16A ,600V ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,WALTER-WN20 ,-
$0.758995 More

WM10-1-P
Power Fuse ,6*30mm ,1A ,600VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-WM10 ,-
$0.805464 More

WN20-12
Power Fuse ,5.2*20 ,12A ,600V ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,WALTER-WN20 ,-
$1.036322 More

WM40-30-P
Power Fuse ,6*30mm ,30A ,660VAC/DC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-WM40 ,L=38MM
$1.124031 More

FHP-F25A0V4T02380BG
Power Fuse ,5.2*20 ,25A ,420V ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-FHP ,-
$0.603138 More

WL25-30-I
Power Fuse ,10*38mm ,30A ,600V ,- ,In-Terminal
$3.681384 More

WN20-4
Power Fuse ,5.2*20 ,4A ,600V ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,WALTER-WN20 ,-
$0.589431 More

MHP-30-L
Power Fuse ,6*30mm ,30A ,500VAC/DC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-MHC/MHP ,-
$0.898402 More

WM70-50
Power Fuse ,6.3.*25.4mm ,50A ,75V ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead ,WALTER-WM70 ,-
$1.188000 More

RL05 50A 500VACDC GP
Power Fuse ,10*38mm ,50A ,500VAC/DC ,- ,Lying(PCB)
$0.000000 More

WN30-10-P
Power Fuse ,5.2*20 ,10A ,500V ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead
$0.000000 More

WN20-0.8
Power Fuse ,5.2*20 ,800mA ,600V ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,WALTER-WN20 ,-
$0.681546 More

WN10-3.15-P
Power Fuse ,5.2*20 ,3.15A ,600VAC ,- ,Axial strip Lead ,WALTER-WN10 ,-
$0.000000 More

WN20-20-P
Power Fuse ,5.2*20 ,20A ,600V ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-WN20 ,-
$0.726508 More

WM55-50-P
Power Fuse ,6*30mm ,50A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead
$1.462154 More

WM45-30-P
Power Fuse ,6*30mm ,30A ,500VAC/DC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-WM45 ,L-38MM
$0.867423 More

RL06 50A 600VACDC CP1
Power Fuse ,10*38mm ,50A ,600V ,- ,Lying(PCB)
$0.000000 More

WM40-30
Power Fuse ,6*30mm ,30A ,660VAC/DC ,Fast Acting Type ,,WALTER-WM40
$1.055492 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in