✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F08-5220-3A15Z40AN10A |
| Manufacturer Product Number: | WN10-3.15-P |
| Manufacturer : | WALTER |
| Series : | WALTER-WN10 |
| Type : | Power Fuse(Speed Fuse) |
| Size : | 5.2*20mm |
| Current Value : | 3.15A |
| Voltage : | AC600V |
| Termination Style : | Axial strip Lead |
| Description: | Power Fuse ,5.2*20 ,3.15A ,600VAC ,- ,Axial strip Lead ,WALTER-WN10 ,- |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | WALTER |
| Product Series | WALTER-WN10 |
| Product Type | Power Fuse |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Company Profile | Walter_ Profile_JAP.pdf |
| Walter_ Profile_ENG.pdf | |
| Walter Profile-CN-2026.pdf | |
| Data Sheet | WALTER_WN10.pdf |
| Electronic | Walter_ Product_overview.pdf |
| Walter_POWER_Fuses.pdf | |
| Walter_Components_Catalog.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-26

FHP-F20A0V4T02380BDG
Ceramic Tube Fuses ,5*20 ,20A ,420V ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead
$0.681546 More

FHC-F16A0V4T01000BG
Ceramic Tube Fuses ,5*20 ,16A ,420V ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead ,WALTER-FHC ,-
$0.694523 More

WM45-30-P-L
Power Fuse ,6*30mm ,30A ,500VAC/DC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-WM45 ,L-50MM
$0.867423 More

WM45-30A-P-L
Power Fuse ,6*30mm ,30A ,500VAC/DC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-WM45 ,L=50MM
$0.479769 More

RL05 50A 500VACDC GP
Power Fuse ,10*38mm ,50A ,500VAC/DC ,- ,Lying(PCB)
$0.000000 More

WL40-1
Power Fuse ,10*38mm ,1A ,1000V ,- ,Axial Without Lead ,WALTER-WL40 ,-
$1.096615 More
WH25-S50AHBTBTM08BG
Power Fuse ,110*8.5mm ,50A ,800V ,- ,Stud-mount ,WALTER-WH25 ,-
$10.081208 More

WN20-1
Power Fuse ,5.2*20 ,1A ,600VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,WALTER-WN20 ,-
$0.534600 More

WL25-30-I
Power Fuse ,10*38mm ,30A ,600V ,- ,In-Terminal
$3.681384 More

WN20-4
Power Fuse ,5.2*20 ,4A ,600V ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,WALTER-WN20 ,-
$0.589431 More

WN20-16-P
Power Fuse ,5.2*20 ,16A ,600V ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-WN20 ,-
$0.726508 More

WL30-5
Power Fuse ,10*38mm ,5A ,700V ,- ,Axial Without Lead
$0.000000 More

LFP-80-EP
Power Fuse ,10*38mm ,80A ,250VAC ,- ,Stud-mount ,WALTER-LFP ,-
$1.683000 More

MHP-30-L
Power Fuse ,6*30mm ,30A ,500VAC/DC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-MHC/MHP ,-
$0.898402 More
WH62-150-M6
Power Fuse ,18*25 ,150A ,150V ,- ,Stud-mount ,WALTER-WH62 ,-
$30.669591 More

WM50-50
Power Fuse ,6*30mm ,50A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead ,WALTER-WM50 ,-
$0.000000 More

WM55-40
Power Fuse ,6*30mm ,40A ,250VAC ,Fast Acting Type , Axial without Lead ,WALTER-WM55 ,-
$0.956492 More

WN20-8
Power Fuse ,5.2*20 ,8A ,600V ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,WALTER-WN20 ,-
$0.758995 More
WL50-4A-AP
Power Fuse ,10*38mm ,4A ,1000V ,- ,Stud-mount ,WALTER-WL50 ,-
$2.974021 More

WH25-S100AHBTBTM08BG
Power Fuse ,110*8.5mm ,100A ,800V ,- ,Stud-mount ,WALTER-WH25 ,-
$8.670115 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in