✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F08-6030-25A05VFAM45A |
| Manufacturer Product Number: | WM45-25-P |
| Manufacturer : | WALTER |
| Series : | WALTER-WM45 |
| Type : | Power Fuse(Speed Fuse) |
| Size : | 6*30 |
| Current Value : | 25A |
| Breaking Series : | Fast Acting Type |
| Voltage : | AC/DC500V |
| Termination Style : | Axial strip Lead |
| Description: | Power Fuse ,6*30mm ,25A ,500VAC/DC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-WM45 ,L=38MM |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | WALTER |
| Product Series | WALTER-WM45 |
| Product Type | Power Fuse |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Company Profile | Walter_ Profile_JAP.pdf |
| Walter_ Profile_ENG.pdf | |
| Walter Profile-CN-2026.pdf | |
| Data Sheet | WALTER WM45.pdf |
| Electronic | Walter_ Product_overview.pdf |
| Walter_POWER_Fuses.pdf | |
| Walter_Components_Catalog.pdf |
Lead time: Estimated delivery date when out of stock 2026-05-26
Quantity
Unit Price
1
$3.097938
10
$2.478351
50
$1.858763
200
$1.239175
MPQ:250
MOQ: 250
MOQ:1
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

FHP-F20A0V4T02380BDG
Ceramic Tube Fuses ,5*20 ,20A ,420V ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead
$0.681546 More

RL05 50A 500VACDC GP
Power Fuse ,10*38mm ,50A ,500VAC/DC ,- ,Lying(PCB)
$0.000000 More

WN20-3.15-H-P
Power Fuse ,5.2*20 ,3.15A ,600V ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-WN20 ,-
$0.697036 More

WN20-3.15
Power Fuse ,5.2*20 ,3.15A ,600VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,WALTER-WN20 ,-
$0.728016 More
WL55P-3.5-AP
Power Fuse ,10mm*55mm ,3.5A ,1500VDC ,- ,- ,WALTER-WL55P ,-
$2.931923 More

MHC-25
Power Fuse ,6*30mm ,25A ,500VAC/DC ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead ,WALTER-MHC/MHP ,-
$0.760777 More

WM20-0.315-P
Power Fuse ,6*30mm ,315mA ,1000VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead
$0.000000 More

WM50-40
Power Fuse ,6*30mm ,40A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead ,WALTER-WM50 ,-
$0.000000 More

WM30-25-P
Power Fuse ,6*30mm ,25A ,660VAC/DC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-WM30 ,-
$1.099940 More

WL20-15
Power Fuse ,10*38mm ,15A ,500VAC/DC ,- ,Axial Without Lead
$0.000000 More

WN20-15
Power Fuse ,5.2*20 ,15A ,600V ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,WALTER-WN20 ,-
$0.758995 More

FHC-F12A5V4T01000BG
Ceramic Tube Fuses ,5.2*20 ,12.5A ,420V ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead ,WALTER-FHC ,-
$0.694523 More

WL40-1
Power Fuse ,10*38mm ,1A ,1000V ,- ,Axial Without Lead ,WALTER-WL40 ,-
$1.096615 More
WH25-S80AHBTBTM08BG
Power Fuse ,110*8.5mm ,80A ,800V ,- ,Stud-mount ,WALTER-WH25 ,-
$10.365186 More

WM55-40
Power Fuse ,6*30mm ,40A ,250VAC ,Fast Acting Type , Axial without Lead ,WALTER-WM55 ,-
$0.956492 More

WN30-12-P
Power Fuse ,5.2*20 ,12A ,500V ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,WALTER-WN30 ,-
$0.000000 More

MHC-20
Power Fuse ,6*30mm ,20A ,500VAC/DC ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead ,WALTER-MHC/MHP ,-
$0.836443 More

WN20-8-H-P
Power Fuse ,5.2*20 ,8A ,600V ,- ,Axial strip Lead ,WALTER-WN20 ,-
$0.630554 More
WH25-S50AHBTBTM08BG
Power Fuse ,110*8.5mm ,50A ,800V ,- ,Stud-mount ,WALTER-WH25 ,-
$10.081208 More

WHET-50
Power Fuse ,18*45 ,50A ,690VAC ,- ,Stud-mount ,WALTER-WHET ,-
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in