✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F11-0402-A100C80CB4LA |
| Manufacturer Product Number: | BSMD0402L-010 |
| Manufacture : | BHFUSE |
| Series : | BH-BSMD0402L |
| Product Type : | PPTC SMD |
| Size Code : | 0402 |
| Hold Current (A) : | 100mA |
| Voltage (V) : | DC6V |
| Termination Style : | Chip SMD |
| Description: | PPTC SMD ,0402 ,100mA ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD0402L ,- |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | BHFUSE |
| Product Series | BH-BSMD0402L |
| Product Type | PPTC SMD |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| Product Type | BSMD0402L |
| Size | 0402 |
| Hold Current (A) | 0.1A~0.50A |
| Trip Current (A) | 0.30A~1.00A |
| Rated Voltage (V) | 6V |
| Typical Power (W) | 0.5W |
| Operationg Temperature | - 40 °C to +85 °C |
| Storage Conditions | 40 °C max,70% R.H. |
| Termination Style | SMD |
| EU ROHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | BHFUSE_SMD0402L_datasheet.pdf |
| Electronic | Product_Catalog.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-01
Quantity
Unit Price
1
$0.194954
10
$0.097477
100
$0.087729
300
$0.073108
MPQ:10000
MOQ: 10000
MOQ:1
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

BSMD1812-150-33V
PPTC SMD ,1812 ,1.5A ,33V ,- ,Chip SMD ,佰宏-BSMD1812 ,-
$0.000000 More

BSMD2018-260-24V
PPTC SMD ,2018 ,2.6A ,24V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD2018 ,-
$0.000000 More

BSMD1206-100-6V
PPTC SMD ,1206 ,1A ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1206 ,-
$0.019039 More

BSMD1206-200-12V
PPTC SMD ,1206 ,2A ,12V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1206 ,-
$0.024750 More

BSMD1812-075-16V
PPTC SMD ,1812 ,750mA ,16V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1812 ,-
$0.021932 More

BSMD1812-050-60V
PPTC SMD ,1812 ,500mA ,60V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1812 ,-
$0.032898 More

BSMD1812-075-33V
PPTC SMD ,1812 ,750mA ,33V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1812 ,-
$0.029243 More

BSMD1812-400-6V
PPTC SMD ,1812 ,4A ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1812 ,-
$0.049348 More

BSMD1812-075-24V
PPTC SMD ,1812 ,750mA ,24V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1812 ,-
$0.021932 More

BSMD1812-300-12V
PPTC SMD ,1812 ,3A ,12V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1812 ,-
$0.032898 More

BSMD1210L-150
PPTC SMD ,1210 ,1.5A ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1210L ,-
$0.000000 More

BSMD1812-050-30V
PPTC SMD ,1812 ,500mA ,30V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1812 ,-
$0.023760 More

BSMD1812-200-16V
PPTC SMD ,1812 ,2A ,16V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1812 ,-
$0.029243 More

BSMD1206L-400
PPTC SMD ,1206 ,4A ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1206L ,-
$0.065797 More

BSMD1812-020-60V
PPTC SMD ,1812 ,200mA ,60V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1812 ,-
$0.018277 More

BSMD1210-150-16V
PPTC SMD ,1210 ,1.5A ,16V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1210 ,-
$0.036554 More

BSMD1812-110-33V
PPTC SMD ,1812 ,1.1A ,33V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1812 ,-
$0.031071 More

BSMD1206-050-30V
PPTC SMD ,1206 ,500mA ,30V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1206 ,-
$0.022846 More

BSMD0805L-110
PPTC SMD ,0805 ,1.1A ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD0805L ,-
$0.000000 More

BSMD1812-020-30V
PPTC SMD ,1812 ,200mA ,30V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1812 ,-
$0.018277 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in