The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F11-0603-1A10C80CS63A |
| Manufacturer Product Number: | SL0603110 |
| Manufacture : | SEA&LAND |
| Series : | SEALAND-SL0603 |
| Product Type : | PPTC SMD |
| Size Code : | 0603 |
| Hold Current (A) : | 1.1A |
| Voltage (V) : | DC6V |
| Termination Style : | Chip SMD |
| Description: | PPTC SMD ,0603 ,1.1A ,6V ,Chip SMD |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SEA&LAND |
| Product Series | SEALAND-SL0603 |
| Product Type | PPTC SMD |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Company Profile | 1_陸海簡介.pdf |
| Data Sheet | 291 SL0603110规格书.pdf |
| Electronic | SEA&LAND CONTENTS电子目录.pdf |
| Safety certification | UL E319079 - 20220622.pdf |
| RoHs Report | ROHS SMD(EN).pdf |
| REACH Report | SMD REACH(EN).pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-17
SMD0603-005-24V
PPTC SMD ,0603 ,50mA ,24V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0603 ,-
$0.025892 More
SMD2018-030
PPTC SMD ,2018 ,300mA ,60V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD2018 ,-
$0.000000 More
mSMD260-13.2V
PPTC SMD ,1812 ,2.6A ,13.2V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.045692 More
mSMD110-24V
PPTC SMD ,1812 ,1.1A ,24V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.034269 More
mSMD200-13.2V
PPTC SMD ,1812 ,2A ,13.2V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.034269 More
mSMD020-60V
PPTC SMD ,1812 ,200mA ,60V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.027416 More
SMD0805-125
PPTC SMD ,0805 ,1.25A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,-
$0.054831 More
nSMD110
PPTC SMD ,1206 ,1.1A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.027492 More
nSMD002
PPTC SMD ,1206 ,20mA ,60V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.000000 More
mSMD300-16V
PPTC SMD ,1812 ,3A ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.025131 More
SMD0805-010-24V
PPTC SMD ,0805 ,100mA ,24V ,- ,Chip ,SEA&LAND-SMD0805
$0.027881 More
SMD2018-100-33V
PPTC SMD ,2018 ,1A ,33V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD2018 ,-
$0.000000 More

SMD0603-003-60V
PPTC SMD ,0603 ,30mA ,60V ,- ,Chip SMD
$0.027451 More
mSMD300-24V
PPTC SMD ,1812 ,3A ,24V ,- ,Chip SMD ,-
$0.079962 More
nSMD050-33V
PPTC SMD ,1206 ,500mA ,33V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.040514 More
SMD1210-035
PPTC SMD ,1210 ,350mA ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,-
$0.021247 More
nSMD025
PPTC SMD ,1206 ,250mA ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.024598 More
SMD0805-100
PPTC SMD ,0805 ,1A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,-
$0.032899 More
SMD0603-002-60V
PPTC SMD ,0603 ,20mA ,60V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0603 ,-
$0.024598 More
SMD0805-050
PPTC SMD ,0805 ,500mA ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,-
$0.096625 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in