The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F11-0603-A020F90CS06A |
| Manufacturer Product Number: | SMD0603-002 |
| Manufacture : | SEA&LAND |
| Series : | SEALAND-SMD0603 |
| Product Type : | PPTC SMD |
| Size Code : | 0603 |
| Hold Current (A) : | 20mA |
| Voltage (V) : | DC30V |
| Termination Style : | Chip SMD |
| Description: | PPTC SMD ,0603 ,20mA ,30V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0603 ,- |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SEA&LAND |
| Product Series | SEALAND-SMD0603 |
| Product Type | PPTC SMD |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Company Profile | 1_陸海簡介.pdf |
| Data Sheet | SMD0603-002 30V 新承认书.pdf |
| SMD-0603 Series承认书.pdf | |
| Electronic | SEA&LAND CONTENTS电子目录.pdf |
| Safety certification | UL E319079 - 20220622.pdf |
| RoHs Report | ROHS SMD(EN).pdf |
| REACH Report | SMD REACH(EN).pdf |
Lead time: Estimated delivery date when out of stock 2026-06-13
Quantity
Unit Price
5
$0.058258
50
$0.049195
200
$0.041428
1000
$0.036249
MPQ:5000
MOQ: 5000
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}
SMD0603-010-33V
PPTC SMD ,0603 ,100mA ,33V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0603 ,-
$0.082027 More
SMD0603-020
PPTC SMD ,0603 ,200mA ,9V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0603 ,-
$0.025892 More
mSMD050
PPTC SMD ,1812 ,500mA ,33V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.029700 More
mSMD050-24V
PPTC SMD ,1812 ,500mA ,24V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.029700 More
nSMD100-24V
PPTC SMD ,1206 ,1A ,24V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.194241 More
nSMD100-12V
PPTC SMD ,1206 ,1A ,12V ,- ,Chip SMD
$0.030385 More
SMD1210-035
PPTC SMD ,1210 ,350mA ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,-
$0.021247 More
SMD0805-035
PPTC SMD ,0805 ,350mA ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,-
$0.024674 More
SMD0805-050-13.2V
PPTC SMD ,0805 ,500mA ,13.2V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,-
$0.027416 More
SMD0805-050-12V
PPTC SMD ,0805 ,500mA ,12V ,- ,Chip SMD
$0.027416 More
mSMD075-16V
PPTC SMD ,1812 ,750mA ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.027416 More
SMD1210-035-13.2V
PPTC SMD ,1210 ,350mA ,13.2V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,-
$0.023608 More
SL1206400-12V
PPTC SMD ,1206 ,4A ,12V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SL1206 ,-
$0.065150 More
SMD0805-110
PPTC SMD ,0805 ,1.1A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,-
$0.038382 More
SMD0603-005
PPTC SMD ,0603 ,50mA ,15V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0603 ,-
$0.025892 More
nSMD200
PPTC SMD ,1206 ,2A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.148951 More

SMD0603-005-33V
PPTC SMD ,0603 ,50mA ,33V ,- ,Chip SMD
$0.025892 More
SMD0805-020-30V
PPTC SMD ,0805 ,200mA ,30V ,- ,Chip SMD
$0.000000 More
mSMD260
PPTC SMD ,1812 ,2.6A ,8V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.041123 More
mSMD260-13.2V
PPTC SMD ,1812 ,2.6A ,13.2V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.045692 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in