The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F11-0603-A030G80CS06A |
| Manufacturer Product Number: | SMD0603-003-48V |
| Manufacture : | SEA&LAND |
| Series : | SEALAND-SMD0603 |
| Product Type : | PPTC SMD |
| Size Code : | 0603 |
| Hold Current (A) : | 30mA |
| Voltage (V) : | DC48V |
| Termination Style : | Chip SMD |
| Description: | PPTC SMD ,0603 ,30mA ,48V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0603 ,- |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SEA&LAND |
| Product Series | SEALAND-SMD0603 |
| Product Type | PPTC SMD |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Company Profile | 1_陸海簡介.pdf |
| Data Sheet | SMD-0603 Series承认书.pdf |
| Electronic | SEA&LAND CONTENTS电子目录.pdf |
| Safety certification | UL E319079 - 20220622.pdf |
| RoHs Report | ROHS SMD(EN).pdf |
| REACH Report | SMD REACH(EN).pdf |
Lead time: Estimated delivery date when out of stock 2026-06-14
nSMD075-30V
PPTC SMD ,1206 ,750mA ,30V ,- ,Chip SMD ,-
$0.036173 More
nSMD001
PPTC SMD ,1206 ,10mA ,60V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.050686 More
SMD0805-005-60V
PPTC SMD ,0805 ,50mA ,60V ,- ,Chip SMD
$0.000000 More
mSMD110-16V
PPTC SMD ,1812 ,1.1A ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.029700 More
nSMD035
PPTC SMD ,1206 ,350mA ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.026045 More
mSMD200-13.2V
PPTC SMD ,1812 ,2A ,13.2V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.034269 More
nSMD075
PPTC SMD ,1206 ,750mA ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.103170 More
SL1206500
PPTC SMD ,1206 ,5A ,6V ,- ,-
$0.000000 More
SMD1210-025
PPTC SMD ,1210 ,250mA ,30V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,-
$0.021247 More
SMD1210-035
PPTC SMD ,1210 ,350mA ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,-
$0.021247 More
SMD1210-175
PPTC SMD ,1210 ,1.75A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,-
$0.054298 More
SMD0805-050-16V
PPTC SMD ,0805 ,500mA ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,-
$0.032899 More
SMD0805-050-13.2V
PPTC SMD ,0805 ,500mA ,13.2V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,-
$0.027416 More
SMD1210-050
PPTC SMD ,1210 ,500mA ,13.2V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,-
$0.028329 More
mSMD150-16V
PPTC SMD ,1812 ,1.5A ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.038838 More
mSMD050-30V
PPTC SMD ,1812 ,500mA ,30V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.026273 More
nSMD025-24V
PPTC SMD ,1206 ,250mA ,24V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.024598 More
SMD0603-010-33V
PPTC SMD ,0603 ,100mA ,33V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0603 ,-
$0.082027 More
nSMD050-60V
PPTC SMD ,1206 ,500mA ,60V ,- ,Chip SMD
$0.000000 More
SL0603110
PPTC SMD ,0603 ,1.1A ,6V ,Chip SMD
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in