The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F11-0603-A050E80CS06A |
| Manufacturer Product Number: | SMD0603-005 |
| Manufacture : | SEA&LAND |
| Series : | SEALAND-SMD0603 |
| Product Type : | PPTC SMD |
| Size Code : | 0603 |
| Hold Current (A) : | 50mA |
| Voltage (V) : | DC15V |
| Termination Style : | Chip SMD |
| Description: | PPTC SMD ,0603 ,50mA ,15V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0603 ,- |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SEA&LAND |
| Product Series | SEALAND-SMD0603 |
| Product Type | PPTC SMD |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Company Profile | 1_陸海簡介.pdf |
| Data Sheet | SMD-0603 Series承认书.pdf |
| Electronic | SEA&LAND CONTENTS电子目录.pdf |
| Safety certification | UL E319079 - 20220622.pdf |
| RoHs Report | ROHS SMD(EN).pdf |
| REACH Report | SMD REACH(EN).pdf |
Lead time: Estimated delivery date when out of stock 2026-05-24
Quantity
Unit Price
5
$0.068539
50
$0.057877
200
$0.048739
1000
$0.042646
MPQ:5000
MOQ: 5000
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}
mSMD050-15V
PPTC SMD ,1812 ,500mA ,15V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.027416 More
SMD0603-050
PPTC SMD ,0603 ,500mA ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0603 ,-
$0.156386 More
SMD1210-010-60V
PPTC SMD ,1210 ,100mA ,60V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,-
$0.023608 More
SMD0805-050
PPTC SMD ,0805 ,500mA ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,-
$0.096625 More
SL1206500
PPTC SMD ,1206 ,5A ,6V ,- ,-
$0.000000 More
mSMD260-24V
PPTC SMD ,1812 ,2.6A ,24V ,- ,Chip SMD
$0.050262 More
mSMD110-16V
PPTC SMD ,1812 ,1.1A ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.029700 More
SL1206400
PPTC SMD ,1206 ,4A ,6V ,- ,Chip SMD
$0.000000 More
nSMD075
PPTC SMD ,1206 ,750mA ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.103170 More
mSMD150-24V
PPTC SMD ,1812 ,1.5A ,24V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.041123 More
nSMD025-30V
PPTC SMD ,1206 ,250mA ,30V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.028939 More

SL0805300
PPTC SMD ,0805 ,3A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEALAND-SL0805 ,-
$0.097103 More
SMD2018-200
PPTC SMD ,2018 ,2A ,10V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD2018 ,-
$0.000000 More
mSMD400
PPTC SMD ,1812 ,4A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.057115 More
SMD2018-100
PPTC SMD ,2018 ,1A ,15V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD2018 ,-
$0.000000 More
nSMD050-16V
PPTC SMD ,1206 ,500mA ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.020836 More
SMD1210-150
PPTC SMD ,1210 ,1.5A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,-
$0.037772 More
nSMD110
PPTC SMD ,1206 ,1.1A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.027492 More
nSMD020
PPTC ,1206 ,200mA ,24V ,- ,SMD ,-
$0.026045 More
mSMD260-16V
PPTC SMD ,1812 ,2.6A ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.043408 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in