The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F11-0603-A050F90CS06A |
| Manufacturer Product Number: | SMD0603-005-30V |
| Manufacture : | SEA&LAND |
| Series : | SEALAND-SMD0603 |
| Product Type : | PPTC SMD |
| Size Code : | 0603 |
| Hold Current (A) : | 50mA |
| Voltage (V) : | DC30V |
| Termination Style : | Chip SMD |
| Description: | PPTC SMD ,0603 ,50mA ,30V ,- ,Chip SMD |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SEA&LAND |
| Product Series | SEALAND-SMD0603 |
| Product Type | PPTC SMD |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Company Profile | 1_陸海簡介.pdf |
| Data Sheet | SMD-0603 Series承认书.pdf |
| Electronic | SEA&LAND CONTENTS电子目录.pdf |
| Safety certification | UL E319079 - 20220622.pdf |
| RoHs Report | ROHS SMD(EN).pdf |
| REACH Report | SMD REACH(EN).pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-25
mSMD014
PPTC SMD ,1812 ,140mA ,60V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.025131 More
mSMD050
PPTC SMD ,1812 ,500mA ,33V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.029700 More
nSMD050-16V
PPTC SMD ,1206 ,500mA ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.020836 More
SMD0805-050-13.2V
PPTC SMD ,0805 ,500mA ,13.2V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,-
$0.027416 More
mSMD200-30V
PPTC SMD ,1812 ,2A ,30V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.049119 More
SMD1210-050
PPTC SMD ,1210 ,500mA ,13.2V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,-
$0.028329 More
mSMD050-24V
PPTC SMD ,1812 ,500mA ,24V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.029700 More
nSMD002
PPTC SMD ,1206 ,20mA ,60V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.000000 More
SMD0603-005
PPTC SMD ,0603 ,50mA ,15V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0603 ,-
$0.025892 More
nSMD100-24V
PPTC SMD ,1206 ,1A ,24V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.194241 More
SMD1210-005-60V
PPTC SMD ,1210 ,50mA ,60V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,-
$0.023608 More
nSMD050-30V
PPTC SMD ,1206 ,500mA ,30V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.037620 More
SMD0805-050-16V
PPTC SMD ,0805 ,500mA ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,-
$0.032899 More

SL1206300-12V
PPTC SMD ,1206 ,3A ,12V ,- ,Chip SMD
$0.053003 More
nSMD025
PPTC SMD ,1206 ,250mA ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.024598 More
SL1210550
PPTC SMD ,1210 ,5.5A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SL1210 ,-
$0.065150 More
nSMD075-16V
PPTC SMD ,1206 ,750mA ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.085937 More
SMD1210-005
PPTC SMD ,1210 ,50mA ,30V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,-
$0.021247 More
nSMD100-13.2V
PPTC SMD ,1206 ,1A ,13.2V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.034726 More
SL0603100
PPTC SMD ,0603 ,1A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SL0603 ,-
$0.111177 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in