The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F11-0603-A100G20CS06A |
| Manufacturer Product Number: | SMD0603-010-33V |
| Manufacture : | SEA&LAND |
| Series : | SEALAND-SMD0603 |
| Product Type : | PPTC SMD |
| Size Code : | 0603 |
| Hold Current (A) : | 100mA |
| Voltage (V) : | DC33V |
| Termination Style : | Chip SMD |
| Description: | PPTC SMD ,0603 ,100mA ,33V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0603 ,- |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SEA&LAND |
| Product Series | SEALAND-SMD0603 |
| Product Type | PPTC SMD |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Company Profile | 1_陸海簡介.pdf |
| Data Sheet | SMD0603-010-33V 新承认书(1).pdf |
| Electronic | SEA&LAND CONTENTS电子目录.pdf |
| Safety certification | UL E319079 - 20220622.pdf |
| RoHs Report | ROHS SMD(EN).pdf |
| REACH Report | SMD REACH(EN).pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-26
Quantity
Unit Price
5
$0.217131
50
$0.183355
200
$0.154404
1000
$0.135104
MPQ:5000
MOQ: 5000
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}
mSMD200-30V
PPTC SMD ,1812 ,2A ,30V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.049119 More
SMD0805-020
PPTC SMD ,0805 ,200mA ,9V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,-
$0.096578 More
nSMD100-16V
PPTC SMD ,1206 ,1A ,16V ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.137506 More
nSMD035-16V
PPTC SMD ,1206 ,350mA ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.126060 More
SMD0603-005-30V
PPTC SMD ,0603 ,50mA ,30V ,- ,Chip SMD
$0.000000 More
SMD0805-035-24V
PPTC SMD ,0805 ,350mA ,24V ,- ,Chip SMD
$0.000000 More
nSMD035
PPTC SMD ,1206 ,350mA ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.026045 More
nSMD100-12V
PPTC SMD ,1206 ,1A ,12V ,- ,Chip SMD
$0.030385 More
nSMD025-33V
PPTC SMD ,1206 ,250mA ,33V ,- ,Chip SMD
$0.000000 More
mSMD110-24V
PPTC SMD ,1812 ,1.1A ,24V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.034269 More
SMD2018-150
PPTC SMD ,2018 ,1.5A ,15V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD2018 ,-
$0.000000 More
nSMD050-13.2V
PPTC SMD ,1206 ,500mA ,13.2V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.077337 More
mSMD160-16V
PPTC SMD ,1812 ,1.6A ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.031985 More
mSMD050-15V
PPTC SMD ,1812 ,500mA ,15V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.027416 More
mSMD260
PPTC SMD ,1812 ,2.6A ,8V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.041123 More
mSMD300-13.2V
PPTC SMD ,1812 ,3A ,13.2V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.025131 More
nSMD035-33V
PPTC SMD ,1206 ,350mA ,33V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.040514 More
SMD0805-035
PPTC SMD ,0805 ,350mA ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,-
$0.024674 More
mSMD260-24V
PPTC SMD ,1812 ,2.6A ,24V ,- ,Chip SMD
$0.050262 More
mSMD150-16V
PPTC SMD ,1812 ,1.5A ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.038838 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in