✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F11-0603-A250F50CB06A |
| Manufacturer Product Number: | BSMD0603-025-24V |
| Manufacture : | BHFUSE |
| Series : | BH-BSMD0603 |
| Product Type : | PPTC SMD |
| Size Code : | 0603 |
| Hold Current (A) : | 250mA |
| Voltage (V) : | DC24V |
| Termination Style : | Chip SMD |
| Description: | PPTC SMD ,0603 ,250mA ,24V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD0603 ,- |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | BHFUSE |
| Product Series | BH-BSMD0603 |
| Product Type | PPTC SMD |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| Product Type | BSMD0603 |
| Size | 0603 |
| Hold Current (A) | 0.01A~0.75A |
| Trip Current (A) | 0.03A~1.5A |
| Rated Voltage (V) | 6V~60V |
| Typical Power (W) | 0.5W |
| Operationg Temperature | - 40 °C to +85 °C |
| Storage Conditions | 40 °C max,70% R.H. |
| Termination Style | SMD |
| EU ROHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | BHFUSE_BSMD0603_PTC_datasheet.pdf |
| Electronic | Product_Catalog.pdf |
| RoHs Report | RoHS_SZX23-001301-01_EC_F.pdf |
| REACH Report | REACH_SZX23-001301-02_EC_F.pdf |
Lead time: Estimated delivery date when out of stock 2026-07-01
Quantity
Unit Price
1
$0.091384
10
$0.045692
100
$0.041123
300
$0.034269
MPQ:4000
MOQ: 4000
MOQ:1
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

BSMD1206-050-30V
PPTC SMD ,1206 ,500mA ,30V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1206 ,-
$0.022846 More

BSMD0603-005-33V
PPTC SMD ,0603 ,50mA ,33V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD0603 ,-
$0.023760 More

BSMD1812-150-16V
PPTC SMD ,1812 ,1.5A ,16V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1812 ,-
$0.025588 More

BSMD1210-075-6V
PPTC SMD ,1210 ,750mA ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1210 ,-
$0.000000 More

BSMD1206L-230
PPTC SMD ,1206 ,2.3A ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1206L ,-
$0.000000 More

BSMD1206L-400-12V
PPTC SMD ,1206 ,4A ,12V ,- ,Chip SMD
$0.000000 More

BSMD1210-110-6V
PPTC SMD ,1210 ,1.1A ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1210 ,-
$0.027415 More

BSMD1210-150-16V
PPTC SMD ,1210 ,1.5A ,16V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1210 ,-
$0.036554 More

BSMD0603-001-60V
PPTC SMD ,0603 ,10mA ,60V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD0603 ,-
$0.025588 More

BSMD0603-035-6V
PPTC SMD ,0603 ,350mA ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD0603 ,-
$0.025588 More

BSMD0603-050-9V
PPTC SMD ,0603 ,500mA ,9V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD0603 ,-
$0.025588 More

BSMD1206-300-8V
PPTC SMD ,1206 ,3A ,8V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1206 ,-
$0.000000 More

BSMD0805-020-33V
PPTC SMD ,0805 ,200mA ,33V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD0805 ,-
$0.023760 More

BSMD2018-100-33V
PPTC SMD ,2018 ,1.1A ,33V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD2018 ,-
$0.045692 More

BSMD0805-004-30V
PPTC SMD ,0805 ,40mA ,30V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD0805 ,-
$0.000000 More

BSMD1206-110-30V
PPTC SMD ,1206 ,1.1A ,30V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1206 ,-
$0.000000 More

BSMD0402L-020
PPTC SMD ,0402 ,200mA ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD0402L ,-
$0.056049 More

BSMD0603L-250
PPTC SMD ,0603 ,2.5A ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD0603L ,-
$0.000000 More

BSMD0805L-200
PPTC SMD ,0805 ,2A ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD0805L ,-
$0.042037 More

BSMD0805-035-16V
PPTC SMD ,0805 ,350mA ,16V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD0805 ,-
$0.021932 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in