The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F11-0805-A050F50CS08A |
| Manufacturer Product Number: | SMD0805-005-24V |
| Manufacture : | SEA&LAND |
| Series : | SEALAND-SMD0805 |
| Product Type : | PPTC SMD |
| Size Code : | 0805 |
| Hold Current (A) : | 50mA |
| Voltage (V) : | DC24V |
| Termination Style : | Chip SMD |
| Description: | PPTC SMD ,0805 ,50mA ,24V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,- |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SEA&LAND |
| Product Series | SEALAND-SMD0805 |
| Product Type | PPTC SMD |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Company Profile | 1_陸海簡介.pdf |
| Data Sheet | SMD-0805 Series承认书.pdf |
| Electronic | SEA&LAND CONTENTS电子目录.pdf |
| Safety certification | UL E319079 - 20220622.pdf |
| RoHs Report | ROHS SMD(EN).pdf |
| REACH Report | SMD REACH(EN).pdf |
Lead time: Estimated delivery date when out of stock 2026-05-25
Quantity
Unit Price
5
$0.061685
20
$0.052089
100
$0.046606
300
$0.038382
MPQ:1
MOQ: 1
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}
SMD0805-020-33V
PPTC SMD ,0805 ,200mA ,33V ,- ,Chip
$0.027416 More
SMD2018-030
PPTC SMD ,2018 ,300mA ,60V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD2018 ,-
$0.000000 More
mSMD050-24V
PPTC SMD ,1812 ,500mA ,24V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.029700 More
SMD1210-035
PPTC SMD ,1210 ,350mA ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,-
$0.021247 More
SMD0805-020-13.2V
PPTC SMD ,0805 ,200mA ,13.2V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,-
$0.024674 More
SMD1210-020
PPTC SMD ,1210 ,200mA ,30V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,-
$0.021247 More
SMD0805-010-24V
PPTC SMD ,0805 ,100mA ,24V ,- ,Chip ,SEA&LAND-SMD0805
$0.027881 More
nSMD035-33V
PPTC SMD ,1206 ,350mA ,33V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.040514 More
mSMD300
PPTC SMD ,1812 ,3A ,8V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.047977 More
SMD1210-150
PPTC SMD ,1210 ,1.5A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,-
$0.037772 More
nSMD050-60V
PPTC SMD ,1206 ,500mA ,60V ,- ,Chip SMD
$0.000000 More
SMD0805-005-60V
PPTC SMD ,0805 ,50mA ,60V ,- ,Chip SMD
$0.000000 More
SMD0805-020-30V
PPTC SMD ,0805 ,200mA ,30V ,- ,Chip SMD
$0.000000 More
nSMD050-13.2V
PPTC SMD ,1206 ,500mA ,13.2V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.077337 More
nSMD110-8V
PPTC SMD ,1206 ,1.1A ,8V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.028939 More
SMD0603-020
PPTC SMD ,0603 ,200mA ,9V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0603 ,-
$0.025892 More
SL0603110
PPTC SMD ,0603 ,1.1A ,6V ,Chip SMD
$0.000000 More
mSMD300-13.2V
PPTC SMD ,1812 ,3A ,13.2V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.025131 More
SMD0805-050
PPTC SMD ,0805 ,500mA ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,-
$0.096625 More
SMD2018-150
PPTC SMD ,2018 ,1.5A ,15V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD2018 ,-
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in