The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F11-0805-A100F50CS08 |
| Manufacturer Product Number: | SMD0805-010-24V |
| Manufacture : | SEA&LAND |
| Series : | SEALAND-SMD0805 |
| Product Type : | PPTC SMD |
| Size Code : | 0805 |
| Hold Current (A) : | 100mA |
| Voltage (V) : | DC24V |
| Termination Style : | Chip SMD |
| Description: | PPTC SMD ,0805 ,100mA ,24V ,- ,Chip ,SEA&LAND-SMD0805 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SEA&LAND |
| Product Series | SEALAND-SMD0805 |
| Product Type | PPTC SMD |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Company Profile | 1_陸海簡介.pdf |
| Data Sheet | SMD0805-010-24V 新承认书.pdf |
| Electronic | SEA&LAND CONTENTS电子目录.pdf |
| Safety certification | UL E319079 - 20220622.pdf |
| RoHs Report | ROHS SMD(EN).pdf |
| REACH Report | SMD REACH(EN).pdf |
Lead time: Discontinued
Quantity
Unit Price
5
$0.069704
20
$0.058861
100
$0.052665
300
$0.043371

SMD0603-003-60V
PPTC SMD ,0603 ,30mA ,60V ,- ,Chip SMD
$0.027451 More
SMD0603-005-24V
PPTC SMD ,0603 ,50mA ,24V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0603 ,-
$0.025892 More
nSMD020
PPTC ,1206 ,200mA ,24V ,- ,SMD ,-
$0.026045 More
mSMD125
PPTC SMD ,1812 ,1.25A ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.027416 More
mSMD300-24V
PPTC SMD ,1812 ,3A ,24V ,- ,Chip SMD ,-
$0.079962 More
SMD0805-050-13.2V
PPTC SMD ,0805 ,500mA ,13.2V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,-
$0.027416 More
SMD0805-050
PPTC SMD ,0805 ,500mA ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,-
$0.096625 More
SMD1210-035-16V
PPTC SMD ,1210 ,350mA ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,-
$0.023608 More
nSMD050-33V
PPTC SMD ,1206 ,500mA ,33V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.040514 More
mSMD160
PPTC SMD ,1812 ,1.6A ,8V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.031985 More
mSMD050
PPTC SMD ,1812 ,500mA ,33V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.029700 More
SMD1210-010-60V
PPTC SMD ,1210 ,100mA ,60V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,-
$0.023608 More
nSMD110-8V
PPTC SMD ,1206 ,1.1A ,8V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.028939 More
SMD0603-050
PPTC SMD ,0603 ,500mA ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0603 ,-
$0.156386 More
mSMD300-12V
PPTC SMD ,1812 ,3A ,12V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.051404 More
SL1206300
PPTC SMD ,1206 ,3A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SL1206 ,-
$0.049690 More
SL1210550
PPTC SMD ,1210 ,5.5A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SL1210 ,-
$0.065150 More
mSMD075-16V
PPTC SMD ,1812 ,750mA ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.027416 More
nSMD075-33V
PPTC SMD ,1206 ,750mA ,33V ,- ,Chip SMD
$0.000000 More
SL1206500
PPTC SMD ,1206 ,5A ,6V ,- ,-
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in