The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F11-0805-A350G80CS08A |
| Manufacturer Product Number: | SMD0805-035-48V |
| Manufacture : | SEA&LAND |
| Series : | SEALAND-SMD0805 |
| Product Type : | PPTC SMD |
| Size Code : | 0805 |
| Hold Current (A) : | 350mA |
| Voltage (V) : | DC48V |
| Termination Style : | Chip SMD |
| Description: | PPTC SMD ,0805 ,350mA ,48V ,- ,Chip SMD |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SEA&LAND |
| Product Series | SEALAND-SMD0805 |
| Product Type | PPTC SMD |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Company Profile | 1_陸海簡介.pdf |
| Data Sheet | SMD-0805 Series承认书.pdf |
| Electronic | SEA&LAND CONTENTS电子目录.pdf |
| Safety certification | UL E319079 - 20220622.pdf |
| RoHs Report | ROHS SMD(EN).pdf |
| REACH Report | SMD REACH(EN).pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-27
SMD0805-035-16V
PPTC SMD ,0805 ,350mA ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,-
$0.032899 More
nSMD075-16V
PPTC SMD ,1206 ,750mA ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.085937 More
SMD0805-010
PPTC SMD ,0805 ,100mA ,15V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,-
$0.024674 More
SMD0603-002-60V
PPTC SMD ,0603 ,20mA ,60V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0603 ,-
$0.024598 More
mSMD110-16V
PPTC SMD ,1812 ,1.1A ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.029700 More
mSMD050
PPTC SMD ,1812 ,500mA ,33V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.029700 More
nSMD 030-16V
PPTC SMD ,1206 ,300mA ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.028939 More
mSMD030
PPTC SMD ,1812 ,300mA ,30V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.025131 More
SMD1210-075-24V
PPTC SMD ,1210 ,750mA ,24V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,-
$0.035411 More
mSMD400
PPTC SMD ,1812 ,4A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.057115 More
SMD2018-100-33V
PPTC SMD ,2018 ,1A ,33V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD2018 ,-
$0.000000 More
mSMD150
PPTC SMD ,1812 ,1.5A ,8V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.027416 More
SMD0805-075
PPTC SMD ,0805 ,750mA ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,-
$0.030157 More
nSMD010
PPTC SMD ,1206 ,100mA ,60V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.024598 More
mSMD014
PPTC SMD ,1812 ,140mA ,60V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.025131 More
SMD0805-020-33V
PPTC SMD ,0805 ,200mA ,33V ,- ,Chip
$0.027416 More
SMD1210-020-30V
PPTC SMD ,1210 ,200mA ,30V ,- ,Chip ,SEA&LAND-SMD1210
$0.024009 More
mSMD075-16V
PPTC SMD ,1812 ,750mA ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.027416 More
mSMD200-30V
PPTC SMD ,1812 ,2A ,30V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.049119 More
nSMD025-33V
PPTC SMD ,1206 ,250mA ,33V ,- ,Chip SMD
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in