The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F11-1206-1A00E70CSNSA |
| Manufacturer Product Number: | nSMD100-13.2V |
| Manufacture : | SEA&LAND |
| Series : | SEALAND-nSMD 1206 |
| Product Type : | PPTC SMD |
| Size Code : | 1206 |
| Hold Current (A) : | 1A |
| Voltage (V) : | DC13.2V |
| Termination Style : | Chip SMD |
| Description: | PPTC SMD ,1206 ,1A ,13.2V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,- |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SEA&LAND |
| Product Series | SEALAND-nSMD 1206 |
| Product Type | PPTC SMD |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Company Profile | 1_陸海簡介.pdf |
| Data Sheet | Sealand_ nSMD_ Series.pdf |
| Electronic | SEA&LAND CONTENTS电子目录.pdf |
| Safety certification | UL E319079 - 20220622.pdf |
| RoHs Report | ROHS SMD(EN).pdf |
| REACH Report | SMD REACH(EN).pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-13
Quantity
Unit Price
20
$0.073108
100
$0.054831
500
$0.045692
MPQ:3500
MOQ: 3500
MOQ:20
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}
SMD1210-075-24V
PPTC SMD ,1210 ,750mA ,24V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,-
$0.035411 More
SMD0805-005-24V
PPTC SMD ,0805 ,50mA ,24V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,-
$0.024674 More
mSMD300
PPTC SMD ,1812 ,3A ,8V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.047977 More
SL1210550
PPTC SMD ,1210 ,5.5A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SL1210 ,-
$0.065150 More

SL0805150
PPTC SMD ,0805 ,1.5A ,6V ,- ,Chip SMD ,-
$0.000000 More
nSMD200
PPTC SMD ,1206 ,2A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.148951 More
nSMD075-13.2V
PPTC SMD ,1206 ,750mA ,13.2V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.028939 More
nSMD150-13.2V
PPTC SMD ,1206 ,1.5A ,13.2V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.034726 More
SMD1210-075
PPTC SMD ,1210 ,750mA ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,-
$0.030690 More
SMD0603-020
PPTC SMD ,0603 ,200mA ,9V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0603 ,-
$0.025892 More
mSMD110-16V
PPTC SMD ,1812 ,1.1A ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.029700 More

SL1206200-16V
PPTC SMD ,1206 ,2A ,12V ,- ,Chip SMD
$0.000000 More
nSMD100
PPTC SMD ,1206 ,1A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.031832 More
mSMD260-24V
PPTC SMD ,1812 ,2.6A ,24V ,- ,Chip SMD
$0.050262 More
SMD1210-010
PPTC SMD ,1210 ,100mA ,30V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,-
$0.021247 More
SMD1210-010-60V
PPTC SMD ,1210 ,100mA ,60V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,-
$0.023608 More
mSMD375
PPTC SMD ,1812 ,3.75A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.057115 More
SMD2018-100
PPTC SMD ,2018 ,1A ,15V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD2018 ,-
$0.000000 More
SL1206400-12V
PPTC SMD ,1206 ,4A ,12V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SL1206 ,-
$0.065150 More
mSMD020
PPTC SMD ,1812 ,200mA ,30V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.025131 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in