✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F11-1206-2A00E50CSL0A |
| Manufacturer Product Number: | SL1206200-16V |
| Manufacture : | SEA&LAND |
| Series : | SEALAND-SL1206 |
| Product Type : | PPTC SMD |
| Size Code : | 1206 |
| Hold Current (A) : | 2A |
| Voltage (V) : | DC12V |
| Termination Style : | Chip SMD |
| Description: | PPTC SMD ,1206 ,2A ,12V ,- ,Chip SMD |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SEA&LAND |
| Product Series | SEALAND-SL1206 |
| Product Type | PPTC SMD |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Company Profile | 1_陸海簡介.pdf |
| Electronic | SEA&LAND CONTENTS电子目录.pdf |
| Safety certification | UL E319079 - 20220622.pdf |
| RoHs Report | ROHS SMD(EN).pdf |
| REACH Report | SMD REACH(EN).pdf |
Lead time: Estimated delivery date when out of stock 2026-06-14
SMD0805-100
PPTC SMD ,0805 ,1A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,-
$0.032899 More
mSMD200
PPTC SMD ,1812 ,2A ,8V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.031985 More
nSMD035-13.2V
PPTC SMD ,1206 ,350mA ,13.2V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.026045 More
nSMD150-13.2V
PPTC SMD ,1206 ,1.5A ,13.2V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.034726 More
nSMD025-24V
PPTC SMD ,1206 ,250mA ,24V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.024598 More
SMD2018-150
PPTC SMD ,2018 ,1.5A ,15V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD2018 ,-
$0.000000 More
nSMD 030-16V
PPTC SMD ,1206 ,300mA ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.028939 More
SMD100L
PPTC SMD ,2920 ,1.1A ,33V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD2920 ,-
$0.058486 More
SMD1210-150-16V
PPTC SMD ,1210 ,1.5A ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,-
$0.040133 More
SMD2018-100-33V
PPTC SMD ,2018 ,1A ,33V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD2018 ,-
$0.000000 More
SMD0805-020-13.2V
PPTC SMD ,0805 ,200mA ,13.2V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,-
$0.024674 More
SMD1210-075
PPTC SMD ,1210 ,750mA ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,-
$0.030690 More
SMD0805-110
PPTC SMD ,0805 ,1.1A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,-
$0.038382 More
mSMD400
PPTC SMD ,1812 ,4A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.057115 More
nSMD075
PPTC SMD ,1206 ,750mA ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.103170 More
mSMD010-60V
PPTC SMD ,1812 ,100mA ,60V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.027416 More
nSMD050-16V
PPTC SMD ,1206 ,500mA ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.020836 More

SL1206350-12V
PPTC SMD ,1206 ,3.5A ,12V ,- ,Chip SMD
$0.000000 More
mSMD350
PPTC SMD ,1812 ,3.5A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.052546 More
mSMD030
PPTC SMD ,1812 ,300mA ,30V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.025131 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in