The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F11-1206-3A00C80CSL0A |
| Manufacturer Product Number: | SL1206300 |
| Manufacture : | SEA&LAND |
| Series : | SEALAND-SL1206 |
| Product Type : | PPTC SMD |
| Size Code : | 1206 |
| Hold Current (A) : | 3A |
| Voltage (V) : | DC6V |
| Termination Style : | Chip SMD |
| Description: | PPTC SMD ,1206 ,3A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SL1206 ,- |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SEA&LAND |
| Product Series | SEALAND-SL1206 |
| Product Type | PPTC SMD |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Company Profile | 1_陸海簡介.pdf |
| Data Sheet | SL1206300 Datasheet.pdf |
| Electronic | SEA&LAND CONTENTS电子目录.pdf |
| Safety certification | UL E319079 - 20220622.pdf |
| RoHs Report | ROHS SMD(EN).pdf |
| REACH Report | SMD REACH(EN).pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-16
Quantity
Unit Price
5
$0.154212
20
$0.102808
100
$0.085673
300
$0.071965
MPQ:4000
MOQ: 4000
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}
nSMD025-24V
PPTC SMD ,1206 ,250mA ,24V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.024598 More
SMD0603-050
PPTC SMD ,0603 ,500mA ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0603 ,-
$0.156386 More
mSMD050
PPTC SMD ,1812 ,500mA ,33V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.029700 More
mSMD050-30V
PPTC SMD ,1812 ,500mA ,30V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.026273 More
SMD0603-010-33V
PPTC SMD ,0603 ,100mA ,33V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0603 ,-
$0.082027 More
mSMD160
PPTC SMD ,1812 ,1.6A ,8V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.031985 More

SMD0603-005-33V
PPTC SMD ,0603 ,50mA ,33V ,- ,Chip SMD
$0.025892 More
SMD0805-035-48V
PPTC SMD ,0805 ,350mA ,48V ,- ,Chip SMD
$0.000000 More
nSMD050-13.2V
PPTC SMD ,1206 ,500mA ,13.2V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.077337 More
nSMD100-24V
PPTC SMD ,1206 ,1A ,24V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.194241 More
SL0603100
PPTC SMD ,0603 ,1A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SL0603 ,-
$0.111177 More
nSMD035-33V
PPTC SMD ,1206 ,350mA ,33V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.040514 More

SMD0603-003-60V
PPTC SMD ,0603 ,30mA ,60V ,- ,Chip SMD
$0.027451 More
nSMD075-30V
PPTC SMD ,1206 ,750mA ,30V ,- ,Chip SMD ,-
$0.036173 More
SMD1210-050-16V
PPTC SMD ,1210 ,500mA ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,-
$0.028329 More
nSMD110
PPTC SMD ,1206 ,1.1A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.027492 More
SMD1210-035-16V
PPTC SMD ,1210 ,350mA ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,-
$0.023608 More
mSMD200
PPTC SMD ,1812 ,2A ,8V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.031985 More
nSMD003
PPTC SMD ,1206 ,30mA ,60V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.050686 More
nSMD075-24V
PPTC SMD ,1206 ,750mA ,24V ,- ,Chip SMD ,-
$0.031832 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in