✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F11-1206-3A50E50CSL0A |
| Manufacturer Product Number: | SL1206350-12V |
| Manufacture : | SEA&LAND |
| Series : | SEALAND-SL1206 |
| Product Type : | PPTC SMD |
| Size Code : | 1206 |
| Hold Current (A) : | 3.5A |
| Voltage (V) : | DC12V |
| Termination Style : | Chip SMD |
| Description: | PPTC SMD ,1206 ,3.5A ,12V ,- ,Chip SMD |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SEA&LAND |
| Product Series | SEALAND-SL1206 |
| Product Type | PPTC SMD |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Company Profile | 1_陸海簡介.pdf |
| Electronic | SEA&LAND CONTENTS电子目录.pdf |
| Safety certification | UL E319079 - 20220622.pdf |
| RoHs Report | ROHS SMD(EN).pdf |
| REACH Report | SMD REACH(EN).pdf |
Lead time: Estimated delivery date when out of stock 2026-06-16
SMD1210-035-24V
PPTC SMD ,1210 ,350mA ,24V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,-
$0.030690 More
nSMD035-33V
PPTC SMD ,1206 ,350mA ,33V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.040514 More
SMD0805-110
PPTC SMD ,0805 ,1.1A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,-
$0.038382 More
mSMD300-16V
PPTC SMD ,1812 ,3A ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.025131 More
SMD0805-100
PPTC SMD ,0805 ,1A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,-
$0.032899 More
mSMD110-24V
PPTC SMD ,1812 ,1.1A ,24V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.034269 More
SMD2018-050
PPTC SMD ,2018 ,500mA ,60V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD2018 ,-
$0.000000 More
SMD1210-020-30V
PPTC SMD ,1210 ,200mA ,30V ,- ,Chip ,SEA&LAND-SMD1210
$0.024009 More
nSMD100
PPTC SMD ,1206 ,1A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.031832 More
SMD0603-004
PPTC SMD ,0603 ,40mA ,24V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0603 ,-
$0.023303 More
mSMD075-16V
PPTC SMD ,1812 ,750mA ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.027416 More
SMD0805-010-24V
PPTC SMD ,0805 ,100mA ,24V ,- ,Chip ,SEA&LAND-SMD0805
$0.027881 More
nSMD050-24V
PPTC SMD ,1206 ,500mA ,24V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.034726 More
mSMD110
PPTC SMD ,1812 ,1.1A ,8V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.027416 More
SMD0805-005-33V
PPTC SMD ,0805 ,50mA ,33V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,-
$0.030157 More
nSMD016-48V
PPTC SMD ,1206 ,160mA ,48V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.026045 More
nSMD025-33V
PPTC SMD ,1206 ,250mA ,33V ,- ,Chip SMD
$0.000000 More
nSMD100-24V
PPTC SMD ,1206 ,1A ,24V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.194241 More
SMD1210-050-24V
PPTC SMD ,1210 ,500mA ,24V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,-
$0.033051 More

SL0805300
PPTC SMD ,0805 ,3A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEALAND-SL0805 ,-
$0.097103 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in