The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F11-1206-6A00C80CSL0A |
| Manufacturer Product Number: | SL1206600 |
| Manufacture : | SEA&LAND |
| Series : | SEALAND-SL1206 |
| Product Type : | PPTC SMD |
| Size Code : | 1206 |
| Hold Current (A) : | 6A |
| Voltage (V) : | DC6V |
| Termination Style : | Chip SMD |
| Description: | PPTC SMD ,1206 ,6A ,6V ,- ,Chip SMD |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SEA&LAND |
| Product Series | SEALAND-SL1206 |
| Product Type | PPTC SMD |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Company Profile | 1_陸海簡介.pdf |
| Data Sheet | SL1206300 Datasheet.pdf |
| Electronic | SEA&LAND CONTENTS电子目录.pdf |
| Safety certification | UL E319079 - 20220622.pdf |
| RoHs Report | ROHS SMD(EN).pdf |
| REACH Report | SMD REACH(EN).pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-14
SMD0805-010
PPTC SMD ,0805 ,100mA ,15V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,-
$0.024674 More
SMD1210-050-24V
PPTC SMD ,1210 ,500mA ,24V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,-
$0.033051 More
SMD2018-100
PPTC SMD ,2018 ,1A ,15V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD2018 ,-
$0.000000 More

SMD0603-003-60V
PPTC SMD ,0603 ,30mA ,60V ,- ,Chip SMD
$0.027451 More
SMD0805-020
PPTC SMD ,0805 ,200mA ,9V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,-
$0.096578 More
mSMD020-60V
PPTC SMD ,1812 ,200mA ,60V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.027416 More
SMD0805-050
PPTC SMD ,0805 ,500mA ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,-
$0.096625 More
nSMD100-24V
PPTC SMD ,1206 ,1A ,24V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.194241 More

SL1206200-16V
PPTC SMD ,1206 ,2A ,12V ,- ,Chip SMD
$0.000000 More
SMD0603-050
PPTC SMD ,0603 ,500mA ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0603 ,-
$0.156386 More
nSMD100-13.2V
PPTC SMD ,1206 ,1A ,13.2V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.034726 More
SMD0805-100-12V
PPTC SMD ,0805 ,1A ,12V ,- ,Chip SMD
$0.000000 More
SMD1210-075-24V
PPTC SMD ,1210 ,750mA ,24V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,-
$0.035411 More
SMD1210-075-16V
PPTC SMD ,1210 ,750mA ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,-
$0.030690 More
SL1206400-12V
PPTC SMD ,1206 ,4A ,12V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SL1206 ,-
$0.065150 More
nSMD020
PPTC ,1206 ,200mA ,24V ,- ,SMD ,-
$0.026045 More
SMD0805-005
PPTC SMD ,0805 ,50mA ,15V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,-
$0.024674 More
mSMD200-16V
PPTC SMD ,1812 ,200mA ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.043408 More
mSMD150-33V
PPTC SMD ,1812 ,1.5A ,33V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.043408 More

SL1206350-12V
PPTC SMD ,1206 ,3.5A ,12V ,- ,Chip SMD
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in