The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F11-1206-A100H60CSNSA |
| Manufacturer Product Number: | nSMD010 |
| Manufacture : | SEA&LAND |
| Series : | SEALAND-nSMD 1206 |
| Product Type : | PPTC SMD |
| Size Code : | 1206 |
| Hold Current (A) : | 100mA |
| Voltage (V) : | DC60V |
| Termination Style : | Chip SMD |
| Description: | PPTC SMD ,1206 ,100mA ,60V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,- |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SEA&LAND |
| Product Series | SEALAND-nSMD 1206 |
| Product Type | PPTC SMD |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Company Profile | 1_陸海簡介.pdf |
| Data Sheet | Sealand_ nSMD_ Series.pdf |
| Electronic | SEA&LAND CONTENTS电子目录.pdf |
| Safety certification | UL E319079 - 20220622.pdf |
| RoHs Report | ROHS SMD(EN).pdf |
| REACH Report | SMD REACH(EN).pdf |
Lead time: Estimated delivery date when out of stock 2026-06-22
Quantity
Unit Price
20
$0.051784
100
$0.038838
500
$0.032365
MPQ:3500
MOQ: 3500
MOQ:20
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}
SMD0805-110
PPTC SMD ,0805 ,1.1A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,-
$0.038382 More

SL1206300-12V
PPTC SMD ,1206 ,3A ,12V ,- ,Chip SMD
$0.053003 More
SMD1210-035-13.2V
PPTC SMD ,1210 ,350mA ,13.2V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,-
$0.023608 More
SMD0805-010-24V
PPTC SMD ,0805 ,100mA ,24V ,- ,Chip ,SEA&LAND-SMD0805
$0.027881 More
SMD1210-200
PPTC SMD ,1210 ,2A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,-
$0.056658 More
nSMD001
PPTC SMD ,1206 ,10mA ,60V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.050686 More
SMD0805-025
PPTC SMD ,0805 ,250mA ,9V ,- ,Chip SMD
$0.000000 More
SMD1210-150-16V
PPTC SMD ,1210 ,1.5A ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,-
$0.040133 More
nSMD050-24V
PPTC SMD ,1206 ,500mA ,24V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.034726 More
nSMD 030-16V
PPTC SMD ,1206 ,300mA ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.028939 More
SMD0805-035
PPTC SMD ,0805 ,350mA ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,-
$0.024674 More
SL1210550
PPTC SMD ,1210 ,5.5A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SL1210 ,-
$0.065150 More
mSMD050
PPTC SMD ,1812 ,500mA ,33V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.029700 More
SMD2018-050
PPTC SMD ,2018 ,500mA ,60V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD2018 ,-
$0.000000 More
SL0603110
PPTC SMD ,0603 ,1.1A ,6V ,Chip SMD
$0.000000 More

SL0805150
PPTC SMD ,0805 ,1.5A ,6V ,- ,Chip SMD ,-
$0.000000 More
mSMD260-24V
PPTC SMD ,1812 ,2.6A ,24V ,- ,Chip SMD
$0.050262 More
SMD2018-030
PPTC SMD ,2018 ,300mA ,60V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD2018 ,-
$0.000000 More
SMD125L
PPTC SMD ,2920 ,1.25A ,33V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD2920 ,-
$0.058486 More
SMD0603-075
PPTC SMD ,0603 ,750mA ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0603 ,-
$0.031071 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in