✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F11-1206-A160F90CPTCA |
| Manufacturer Product Number: | SMD1206P016TF |
| Manufacture : | POLYTRONICS |
| Series : | POLYTRONICS-PPTC |
| Product Type : | PPTC SMD |
| Size Code : | 1206 |
| Hold Current (A) : | 160mA |
| Voltage (V) : | DC30V |
| Termination Style : | Chip SMD |
| Description: | PPTC SMD ,1206 ,160mA ,30V ,- ,Chip SMD ,POLYTRONICS-PPTC ,- |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | POLYTRONICS |
| Product Series | POLYTRONICS-PPTC |
| Product Type | PPTC SMD |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SMD1206P016TF |
Lead time: Estimated delivery date when out of stock 2026-06-17
Quantity
Unit Price
5
$0.209423
20
$0.182769
100
$0.152308
300
$0.114231
MPQ:3000
MOQ: 3000
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}
SMD1812P110TF/24
PPTC SMD ,1812 ,1.1A ,24V ,- ,Chip ,POLYTRONICS-PPTC ,-
$0.082931 More

SMD1210P110TFT
PPTC SMD ,1210 ,1.1A ,8V ,- ,Chip SMD ,POLYTRONICS-PPTC ,-
$0.048276 More

SMD0805P005TF
PPTC SMD ,0805 ,50mA ,30V ,- ,Chip SMD ,POLYTRONICS-PPTC ,-
$0.059635 More

SMD2920P150TF
PPTC SMD ,2920 ,1.5A ,33V ,- ,Chip ,POLYTRONICS-PPTC ,-
$0.150031 More
SMD0603-005-30V
PPTC SMD ,0603 ,50mA ,30V ,- ,Chip SMD
$0.000000 More
SMD2018-100
PPTC SMD ,2018 ,1A ,15V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD2018 ,-
$0.000000 More

BSMD0603-025-16V
PPTC SMD ,0603 ,250mA ,16V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD0603 ,-
$0.023760 More
mSMD075-33V
PPTC SMD ,1812 ,750mA ,33V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.036554 More
SMD0805-010-24V
PPTC SMD ,0805 ,100mA ,24V ,- ,Chip ,SEA&LAND-SMD0805
$0.027881 More
mSMD400
PPTC SMD ,1812 ,4A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.057115 More

BSMD1206-005-72V
PPTC SMD ,1206 ,50mA ,72V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1206 ,-
$0.000000 More

JK-mSMD200-12
PPTC SMD ,1812 ,2A ,12V ,- ,Chip SMD ,JK-MSMD ,-
$0.035335 More

BSMD0805-002-60V
PPTC SMD ,0805 ,20mA ,60V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD0805 ,-
$0.042037 More

BSMD1210-035-16V
PPTC SMD ,1210 ,350mA ,16V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1210 ,-
$0.000000 More

BSMD1210-050-13.2V
PPTC SMD ,1210 ,500mA ,13.2V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1210 ,-
$0.021932 More

BSMD0603-020-16V
PPTC SMD ,0603 ,200mA ,16V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD0603 ,-
$0.023760 More

BSMD1206L-500
PPTC SMD ,1206 ,5A ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1206L ,-
$0.080419 More
SL1206500
PPTC SMD ,1206 ,5A ,6V ,- ,-
$0.000000 More

BSMD2018-100-15V
PPTC SMD ,2018 ,1.1A ,15V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD2018 ,-
$0.042037 More

BSMD0603-010-33V
PPTC SMD ,0603 ,100mA ,33V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD0603 ,-
$0.025588 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in