The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F11-1206-A250G20CSNSA |
| Manufacturer Product Number: | nSMD025-33V |
| Manufacture : | SEA&LAND |
| Series : | SEALAND-nSMD 1206 |
| Product Type : | PPTC SMD |
| Size Code : | 1206 |
| Hold Current (A) : | 250mA |
| Voltage (V) : | DC33V |
| Termination Style : | Chip SMD |
| Description: | PPTC SMD ,1206 ,250mA ,33V ,- ,Chip SMD |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SEA&LAND |
| Product Series | SEALAND-nSMD 1206 |
| Product Type | PPTC SMD |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Company Profile | 1_陸海簡介.pdf |
| Data Sheet | Sealand_ nSMD_ Series.pdf |
| Electronic | SEA&LAND CONTENTS电子目录.pdf |
| Safety certification | UL E319079 - 20220622.pdf |
| RoHs Report | ROHS SMD(EN).pdf |
| REACH Report | SMD REACH(EN).pdf |
Lead time: Estimated delivery date when out of stock 2026-06-16
SMD1210-075
PPTC SMD ,1210 ,750mA ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,-
$0.030690 More
SMD2018-100-33V
PPTC SMD ,2018 ,1A ,33V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD2018 ,-
$0.000000 More
nSMD075-30V
PPTC SMD ,1206 ,750mA ,30V ,- ,Chip SMD ,-
$0.036173 More
mSMD260
PPTC SMD ,1812 ,2.6A ,8V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.041123 More
SMD0603-025
PPTC SMD ,0603 ,250mA ,9V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0603 ,-
$0.025892 More
nSMD075-33V
PPTC SMD ,1206 ,750mA ,33V ,- ,Chip SMD
$0.000000 More
SMD0805-020-30V
PPTC SMD ,0805 ,200mA ,30V ,- ,Chip SMD
$0.000000 More
mSMD260-13.2V
PPTC SMD ,1812 ,2.6A ,13.2V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.045692 More
nSMD200
PPTC SMD ,1206 ,2A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.148951 More
SMD0805-010
PPTC SMD ,0805 ,100mA ,15V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,-
$0.024674 More
nSMD100-12V
PPTC SMD ,1206 ,1A ,12V ,- ,Chip SMD
$0.030385 More
mSMD020
PPTC SMD ,1812 ,200mA ,30V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.025131 More
mSMD350-16V
PPTC SMD ,1812 ,3.5A ,16V ,- ,Chip SMD
$0.000000 More
SMD1210-005-60V
PPTC SMD ,1210 ,50mA ,60V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,-
$0.023608 More
nSMD100-16V
PPTC SMD ,1206 ,1A ,16V ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.137506 More
SMD0603-005
PPTC SMD ,0603 ,50mA ,15V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0603 ,-
$0.025892 More
mSMD300-16V
PPTC SMD ,1812 ,3A ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.025131 More
mSMD020-60V
PPTC SMD ,1812 ,200mA ,60V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.027416 More
SMD0805-075-12V
PPTC SMD ,0805 ,750mA ,12V ,- ,Chip SMD
$0.034269 More
mSMD200
PPTC SMD ,1812 ,2A ,8V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.031985 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in