✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F11-1206-A750F50CB12A |
| Manufacturer Product Number: | BSMD1206-075-24V |
| Manufacture : | BHFUSE |
| Series : | BH-BSMD1206 |
| Product Type : | PPTC SMD |
| Size Code : | 1206 |
| Hold Current (A) : | 750mA |
| Voltage (V) : | DC24V |
| Termination Style : | Chip SMD |
| Description: | PPTC SMD ,1206 ,750mA ,24V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1206 ,- |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | BHFUSE |
| Product Series | BH-BSMD1206 |
| Product Type | PPTC SMD |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| Product Type | BSMD1206 |
| Size | 1206 |
| Hold Current (A) | 0.05A~3.0A |
| Trip Current (A) | 0.15A~6.0A |
| Rated Voltage (V) | 6V~60V |
| Typical Power (W) | 0.4W~1W |
| Operationg Temperature | - 40 °C to +85 °C |
| Storage Conditions | 40 °C max,70% R.H. |
| Termination Style | SMD |
| EU ROHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | BHFUSE_BSMD1206_PTC_datasheet.pdf |
| Electronic | Product_Catalog.pdf |
| RoHs Report | RoHS_SZX23-001301-01_EC_F.pdf |
| REACH Report | REACH_SZX23-001301-02_EC_F.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-11
Quantity
Unit Price
1
$0.115754
10
$0.063665
100
$0.056430
300
$0.046302
MPQ:3500
MOQ: 3500
MOQ:1
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

BSMD1210L-260
PPTC SMD ,1210 ,2.6A ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1210L ,-
$0.047520 More

BSMD0603-003-60V
PPTC SMD ,0603 ,30mA ,60V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD0603 ,-
$0.000000 More

BSMD1206L-500
PPTC SMD ,1206 ,5A ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1206L ,-
$0.080419 More

BSMD0402L-005
PPTC SMD ,0402 ,50mA ,9V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD0402L ,-
$0.049043 More

BSMD1206-005-72V
PPTC SMD ,1206 ,50mA ,72V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1206 ,-
$0.000000 More

BSMD0805-035-24V
PPTC SMD ,0805 ,350mA ,24V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD0805 ,-
$0.025588 More

BSMD1812-200-16V
PPTC SMD ,1812 ,2A ,16V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1812 ,-
$0.029243 More

BSMD1206-150-6V
PPTC SMD ,1206 ,1.5A ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1206 ,-
$0.019039 More

BSMD1210L-350
PPTC SMD ,1210 ,3.5A ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1210L ,-
$0.060314 More

BSMD1812-260-16V
PPTC SMD ,1812 ,2.6A ,16V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1812 ,-
$0.031071 More

BSMD1210L-600
PPTC SMD ,1210 ,6A ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1210L ,-
$0.084074 More

BSMD2920-125-33V
PPTC SMD ,2920 ,1.25A ,33V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD2920 ,-
$0.053003 More

BSMD1812-200-24V
PPTC SMD ,1812 ,2A ,24V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1812 ,-
$0.040209 More

BSMD0603-020-16V
PPTC SMD ,0603 ,200mA ,16V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD0603 ,-
$0.023760 More

BSMD1812-010-60V
PPTC SMD ,1812 ,100mA ,60V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1812 ,-
$0.018277 More

BSMD1206-025-30V
PPTC SMD ,1206 ,250mA ,30V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1206 ,-
$0.020942 More

BSMD0805-100-6V
PPTC SMD ,0805 ,1A ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD0805 ,-
$0.022846 More

BSMD0805L-260
PPTC SMD ,0805 ,2.6A ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD0805L ,-
$0.047520 More

BSMD1812-400-6V
PPTC SMD ,1812 ,4A ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1812 ,-
$0.049348 More

BSMD1812-200-30V
PPTC SMD ,1812 ,2A ,30V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1812 ,-
$0.049348 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in