The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F11-1206-A750G20CSNSA |
| Manufacturer Product Number: | nSMD075-33V |
| Manufacture : | SEA&LAND |
| Series : | SEALAND-nSMD 1206 |
| Product Type : | PPTC SMD |
| Size Code : | 1206 |
| Hold Current (A) : | 750mA |
| Voltage (V) : | DC33V |
| Termination Style : | Chip SMD |
| Description: | PPTC SMD ,1206 ,750mA ,33V ,- ,Chip SMD |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SEA&LAND |
| Product Series | SEALAND-nSMD 1206 |
| Product Type | PPTC SMD |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Company Profile | 1_陸海簡介.pdf |
| Data Sheet | Sealand_ nSMD_ Series.pdf |
| Electronic | SEA&LAND CONTENTS电子目录.pdf |
| Safety certification | UL E319079 - 20220622.pdf |
| RoHs Report | ROHS SMD(EN).pdf |
| REACH Report | SMD REACH(EN).pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-25
nSMD110-30V
PPTC SMD ,1206 ,1.1A ,30V ,- ,Chip SMD
$0.040514 More

SMD0603-003-60V
PPTC SMD ,0603 ,30mA ,60V ,- ,Chip SMD
$0.027451 More
nSMD075-16V
PPTC SMD ,1206 ,750mA ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.085937 More
nSMD150-13.2V
PPTC SMD ,1206 ,1.5A ,13.2V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.034726 More
mSMD030-60V
PPTC SMD ,1812 ,300mA ,60V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.027416 More
nSMD003
PPTC SMD ,1206 ,30mA ,60V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.050686 More

SL0805300
PPTC SMD ,0805 ,3A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEALAND-SL0805 ,-
$0.097103 More
mSMD260
PPTC SMD ,1812 ,2.6A ,8V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.041123 More
SMD1210-025
PPTC SMD ,1210 ,250mA ,30V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,-
$0.021247 More
SL1206400-12V
PPTC SMD ,1206 ,4A ,12V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SL1206 ,-
$0.065150 More
mSMD020-60V
PPTC SMD ,1812 ,200mA ,60V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.027416 More
SMD2018-200
PPTC SMD ,2018 ,2A ,10V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD2018 ,-
$0.000000 More
mSMD300-16V
PPTC SMD ,1812 ,3A ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.025131 More
SMD0603-035
PPTC SMD ,0603 ,350mA ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0603 ,-
$0.024598 More
SMD0805-020
PPTC SMD ,0805 ,200mA ,9V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,-
$0.096578 More
mSMD260-16V
PPTC SMD ,1812 ,2.6A ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.043408 More
SMD185L
PPTC SMD ,2920 ,1.85A ,33V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD2920 ,-
$0.070671 More
SL0603200
PPTC SMD ,0603 ,2A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SL0603 ,-
$0.054902 More
mSMD300
PPTC SMD ,1812 ,3A ,8V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.047977 More
SL1206500
PPTC SMD ,1206 ,5A ,6V ,- ,-
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in