✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F11-1210-6A00C80CB1LA |
| Manufacturer Product Number: | BSMD1210L-600 |
| Manufacture : | BHFUSE |
| Series : | BH-BSMD1210L |
| Product Type : | PPTC SMD |
| Size Code : | 1210 |
| Hold Current (A) : | 6A |
| Voltage (V) : | DC6V |
| Termination Style : | Chip SMD |
| Description: | PPTC SMD ,1210 ,6A ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1210L ,- |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | BHFUSE |
| Product Series | BH-BSMD1210L |
| Product Type | PPTC SMD |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| Product Type | BSMD1210L |
| Size | 1210 |
| Hold Current (A) | 1.5A~8.0A |
| Trip Current (A) | 3.0A~16.0A |
| Rated Voltage (V) | 6V |
| Typical Power (W) | 1.2W~1.6W |
| Operationg Temperature | - 40 °C to +85 °C |
| Storage Conditions | 40 °C max,70% R.H. |
| Termination Style | SMD |
| EU ROHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | BHFUSE_BSMD1210L_PTC_datasheet.pdf |
| Electronic | Product_Catalog.pdf |
| RoHs Report | RoHS_SZX23-001301-01_EC_F.pdf |
| REACH Report | REACH_SZX23-001301-02_EC_F.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-07-06
Quantity
Unit Price
1
$0.280246
10
$0.147129
100
$0.133117
300
$0.112099
MPQ:4000
MOQ: 4000
MOQ:1
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

BSMD1210L-550
PPTC SMD ,1210 ,5.5A ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1210L ,-
$0.000000 More

BSMD0603L-300
PPTC SMD ,0603 ,3A ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD0603L ,-
$0.000000 More

BSMD1210L-750
PPTC SMD ,1210 ,7.5A ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1210L ,-
$0.000000 More

BSMD1206-005-72V
PPTC SMD ,1206 ,50mA ,72V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1206 ,-
$0.000000 More

BSMD1812-300-12V
PPTC SMD ,1812 ,3A ,12V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1812 ,-
$0.032898 More

BSMD0603-020-12V
PPTC SMD ,0603 ,200mA ,12V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD0603 ,-
$0.023760 More

BSMD1206-300-12V
PPTC SMD ,1206 ,3A ,12V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1206 ,-
$0.000000 More

BSMD0603L-250
PPTC SMD ,0603 ,2.5A ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD0603L ,-
$0.000000 More

BSMD2920-100-60V
PPTC SMD ,2920 ,1A ,60V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD2920 ,-
$0.096868 More

BSMD1812-010-30V
PPTC SMD ,1812 ,100mA ,30V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1812 ,-
$0.000000 More

BSMD0603-003-60V
PPTC SMD ,0603 ,30mA ,60V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD0603 ,-
$0.000000 More

BSMD1206-300-8V
PPTC SMD ,1206 ,3A ,8V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1206 ,-
$0.000000 More

BSMD0603-100-6V
PPTC SMD ,0603 ,1A ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD0603 ,-
$0.029243 More

BSMD1812-160-24V
PPTC SMD ,1812 ,1.6A ,24V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1812 ,-
$0.000000 More

BSMD1812-075-33V
PPTC SMD ,1812 ,750mA ,33V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1812 ,-
$0.029243 More

BSMD1206L-400-12V
PPTC SMD ,1206 ,4A ,12V ,- ,Chip SMD
$0.000000 More

BSMD1206-025-30V
PPTC SMD ,1206 ,250mA ,30V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1206 ,-
$0.020942 More

BSMD0603L-110
PPTC SMD ,0603 ,1.1A ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD0603L ,-
$0.033812 More

BSMD1210-075-6V
PPTC SMD ,1210 ,750mA ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1210 ,-
$0.000000 More

BSMD1812-020-60V
PPTC SMD ,1812 ,200mA ,60V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1812 ,-
$0.018277 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in