The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F11-1210-A200F90CS10 |
| Manufacturer Product Number: | SMD1210-020-30V |
| Manufacture : | SEA&LAND |
| Series : | SEALAND-SMD1210 |
| Product Type : | PPTC SMD |
| Size Code : | 1210 |
| Hold Current (A) : | 200mA |
| Voltage (V) : | DC30V |
| Termination Style : | Chip SMD |
| Description: | PPTC SMD ,1210 ,200mA ,30V ,- ,Chip ,SEA&LAND-SMD1210 |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SEA&LAND |
| Product Series | SEALAND-SMD1210 |
| Product Type | PPTC SMD |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| Fuse Type | PPTC Surface Mount |
| Manufacturer | SEA & LAND ELECTRONIC CORP. |
| Manufacturer Series | SMD1210 |
| Size | Size 3225 mm / 1210 inch |
| Passive aging | +85°C, 1000 hrs. |
| Humidity aging | +85°C, 85% R.H. , 168 hours |
| Thermal shock | +85°C to -40°C, 20 times |
| Resistance to solvent | MIL-STD-202,Method 215 |
| Vibration | MIL-STD-202,Method 201 |
| Ambient operating conditions : | - 40 °C to +85 °C |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Company Profile | 1_陸海簡介.pdf |
| Data Sheet | SMD-1210-020 30V 新承认书.pdf |
| Electronic | SEA&LAND CONTENTS电子目录.pdf |
| Safety certification | UL E319079 - 20220622.pdf |
| RoHs Report | ROHS SMD(EN).pdf |
| REACH Report | SMD REACH(EN).pdf |
Lead time: Discontinued
Quantity
Unit Price
5
$0.061959
20
$0.049567
100
$0.038724
300
$0.028656
SMD0805-035-48V
PPTC SMD ,0805 ,350mA ,48V ,- ,Chip SMD
$0.000000 More
mSMD150-16V
PPTC SMD ,1812 ,1.5A ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.038838 More
mSMD050-60V
PPTC SMD ,1812 ,500mA ,60V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.049119 More
nSMD110-8V
PPTC SMD ,1206 ,1.1A ,8V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.028939 More
SL0603150
PPTC SMD ,0603 ,1.5A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SL0603 ,-
$0.044920 More
SMD1210-010-60V
PPTC SMD ,1210 ,100mA ,60V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,-
$0.023608 More
mSMD300-13.2V
PPTC SMD ,1812 ,3A ,13.2V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.025131 More
mSMD200-16V
PPTC SMD ,1812 ,200mA ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.043408 More
mSMD350-16V
PPTC SMD ,1812 ,3.5A ,16V ,- ,Chip SMD
$0.000000 More
mSMD110
PPTC SMD ,1812 ,1.1A ,8V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.027416 More
SMD1210-010
PPTC SMD ,1210 ,100mA ,30V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,-
$0.021247 More
SMD0805-020-24V
PPTC SMD ,0805 ,200mA ,24V ,- ,Chip ,SEA&LAND-SMD0805
$0.030979 More
nSMD020-30V
PPTC SMD ,1206 ,200mA ,30V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.026045 More
nSMD035-13.2V
PPTC SMD ,1206 ,350mA ,13.2V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.026045 More
mSMD160
PPTC SMD ,1812 ,1.6A ,8V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.031985 More
SMD0805-025
PPTC SMD ,0805 ,250mA ,9V ,- ,Chip SMD
$0.000000 More
SMD1210-005
PPTC SMD ,1210 ,50mA ,30V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,-
$0.021247 More
nSMD050-33V
PPTC SMD ,1206 ,500mA ,33V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.040514 More
nSMD100
PPTC SMD ,1206 ,1A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.031832 More
SMD0805-075-12V
PPTC SMD ,0805 ,750mA ,12V ,- ,Chip SMD
$0.034269 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in