✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F11-1210-A350F50CB10A |
| Manufacturer Product Number: | BSMD1210-035-24V |
| Manufacture : | BHFUSE |
| Series : | BH-BSMD1210 |
| Product Type : | PPTC SMD |
| Size Code : | 1210 |
| Hold Current (A) : | 350mA |
| Voltage (V) : | DC24V |
| Termination Style : | Chip SMD |
| Description: | PPTC SMD ,1210 ,350mA ,24V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1210 ,- |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | BHFUSE |
| Product Series | BH-BSMD1210 |
| Product Type | PPTC SMD |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| Product Type | BSMD1210 |
| Size | 1210 |
| Hold Current (A) | 0.05A~2A |
| Trip Current (A) | 0.15A~4A |
| Rated Voltage (V) | 6.0V~60V |
| Typical Power (W) | 0.6W~0.8W |
| Operationg Temperature | - 40 °C to +85 °C |
| Storage Conditions | 40 °C max,70% R.H. |
| Termination Style | SMD |
| EU ROHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | BHFUSE_BSMD1210_PTC_datasheet.pdf |
| Electronic | Product_Catalog.pdf |
| RoHs Report | RoHS_SZX23-001301-01_EC_F.pdf |
| REACH Report | REACH_SZX23-001301-02_EC_F.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-11

BSMD1210-150-6V
PPTC SMD ,1210 ,1.5A ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1210 ,-
$0.032898 More

BSMD0805-100-12V
PPTC SMD ,0805 ,1A ,12V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD0805 ,-
$0.027415 More

BSMD0603-035-12V
PPTC SMD ,0603 ,350mA ,12V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD0603 ,-
$0.025588 More

BSMD1812-075-24V
PPTC SMD ,1812 ,750mA ,24V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1812 ,-
$0.021932 More

BSMD1210-035-16V
PPTC SMD ,1210 ,350mA ,16V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1210 ,-
$0.000000 More

BSMD0805L-380
PPTC SMD ,0805 ,3.8A ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD0805L ,-
$0.000000 More

BSMD1206-035-6V
PPTC SMD ,1206 ,350mA ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1206 ,-
$0.019039 More

BSMD0603-020-16V
PPTC SMD ,0603 ,200mA ,16V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD0603 ,-
$0.023760 More

BSMD1210-110-12V
PPTC SMD ,1210 ,1.1A ,12V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1210 ,-
$0.000000 More

BSMD0805-004-24V
PPTC SMD ,0805 ,40mA ,24V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD0805 ,-
$0.000000 More

BSMD0805-110-12V
PPTC SMD ,0805 ,1.1A ,12V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD0805 ,-
$0.027415 More

BSMD0603-020-24V
PPTC SMD ,0603 ,200mA ,24V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD0603 ,-
$0.025588 More

BSMD1812-160-16V
PPTC SMD ,1812 ,1.6A ,16V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1812 ,-
$0.031071 More

BSMD0603-035-6V
PPTC SMD ,0603 ,350mA ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD0603 ,-
$0.025588 More

BSMD1812-010-30V
PPTC SMD ,1812 ,100mA ,30V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1812 ,-
$0.000000 More

BSMD2920-150-33V
PPTC SMD ,2920 ,1.5A ,33V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD2920 ,-
$0.056658 More

BSMD0402L-035
PPTC SMD ,0402 ,350mA ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD0402L ,-
$0.056049 More

BSMD1206-075-16V
PPTC SMD ,1206 ,750mA ,16V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1206 ,-
$0.020942 More

BSMD0805L-150
PPTC SMD ,0805 ,1.5A ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD0805L ,-
$0.032898 More

BSMD0603-010-36V
PPTC SMD ,0603 ,100mA ,36V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD0603 ,-
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in