The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F11-1210-A350F50CS10A |
| Manufacturer Product Number: | SMD1210-035-24V |
| Manufacture : | SEA&LAND |
| Series : | SEALAND-SMD1210 |
| Product Type : | PPTC SMD |
| Size Code : | 1210 |
| Hold Current (A) : | 350mA |
| Voltage (V) : | DC24V |
| Termination Style : | Chip SMD |
| Description: | PPTC SMD ,1210 ,350mA ,24V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,- |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SEA&LAND |
| Product Series | SEALAND-SMD1210 |
| Product Type | PPTC SMD |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| Fuse Type | PPTC Surface Mount |
| Manufacturer | SEA & LAND ELECTRONIC CORP. |
| Manufacturer Series | SMD1210 |
| Size | Size 3225 mm / 1210 inch |
| Passive aging | +85°C, 1000 hrs. |
| Humidity aging | +85°C, 85% R.H. , 168 hours |
| Thermal shock | +85°C to -40°C, 20 times |
| Resistance to solvent | MIL-STD-202,Method 215 |
| Vibration | MIL-STD-202,Method 201 |
| Ambient operating conditions : | - 40 °C to +85 °C |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Company Profile | 1_陸海簡介.pdf |
| Data Sheet | SMD-1210-010 30V.pdf |
| Electronic | SEA&LAND CONTENTS电子目录.pdf |
| Safety certification | UL E319079 - 20220622.pdf |
| RoHs Report | ROHS SMD(EN).pdf |
| REACH Report | SMD REACH(EN).pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-15
Quantity
Unit Price
5
$0.079200
20
$0.063360
100
$0.049500
300
$0.036630
MPQ:4500
MOQ: 4500
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}
SMD185L
PPTC SMD ,2920 ,1.85A ,33V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD2920 ,-
$0.070671 More
SL0603200
PPTC SMD ,0603 ,2A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SL0603 ,-
$0.054902 More
mSMD110-16V
PPTC SMD ,1812 ,1.1A ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.029700 More
SMD0805-020-24V
PPTC SMD ,0805 ,200mA ,24V ,- ,Chip ,SEA&LAND-SMD0805
$0.030979 More
SL1206400-12V
PPTC SMD ,1206 ,4A ,12V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SL1206 ,-
$0.065150 More
SMD0805-020-16V
PPTC SMD ,0805 ,200mA ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,-
$0.027416 More
nSMD025-24V
PPTC SMD ,1206 ,250mA ,24V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.024598 More
SMD2018-050
PPTC SMD ,2018 ,500mA ,60V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD2018 ,-
$0.000000 More
SMD1210-175
PPTC SMD ,1210 ,1.75A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,-
$0.054298 More
SMD0805-050-16V
PPTC SMD ,0805 ,500mA ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,-
$0.032899 More
mSMD200
PPTC SMD ,1812 ,2A ,8V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.031985 More
SMD125L
PPTC SMD ,2920 ,1.25A ,33V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD2920 ,-
$0.058486 More
SL1206450
PPTC SMD ,1206 ,4.5A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.070671 More
nSMD025-33V
PPTC SMD ,1206 ,250mA ,33V ,- ,Chip SMD
$0.000000 More
SMD0603-010-24V
PPTC SMD ,0603 ,100mA ,24V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0603 ,-
$0.025892 More
SMD1210-035-13.2V
PPTC SMD ,1210 ,350mA ,13.2V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,-
$0.023608 More
SMD1210-110-13.2V
PPTC SMD ,1210 ,1.1A ,13.2V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,-
$0.033051 More
SMD0805-020-13.2V
PPTC SMD ,0805 ,200mA ,13.2V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,-
$0.024674 More
nSMD150-16V
PPTC SMD ,1206 ,1.5A ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.040514 More
mSMD075-16V
PPTC SMD ,1812 ,750mA ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.027416 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in