The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F11-1812-1A10F50CPTCA |
| Manufacturer Product Number: | SMD1812P110TF/24 |
| Manufacture : | POLYTRONICS |
| Series : | POLYTRONICS-PPTC |
| Product Type : | PPTC SMD |
| Size Code : | 1812 |
| Hold Current (A) : | 1.1A |
| Voltage (V) : | DC24V |
| Termination Style : | Chip SMD |
| Description: | PPTC SMD ,1812 ,1.1A ,24V ,- ,Chip ,POLYTRONICS-PPTC ,- |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | POLYTRONICS |
| Product Series | POLYTRONICS-PPTC |
| Product Type | PPTC SMD |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SMD1812P110TF-24 (單張)-H.pdf |
Lead time: Estimated delivery date when out of stock 2026-06-13
Quantity
Unit Price
5
$0.276438
20
$0.241255
100
$0.201046
300
$0.150784
MPQ:1500
MOQ: 1500
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

SMD2920P150TF
PPTC SMD ,2920 ,1.5A ,33V ,- ,Chip ,POLYTRONICS-PPTC ,-
$0.150031 More

SMD0805P005TF
PPTC SMD ,0805 ,50mA ,30V ,- ,Chip SMD ,POLYTRONICS-PPTC ,-
$0.059635 More

SMD1210P110TFT
PPTC SMD ,1210 ,1.1A ,8V ,- ,Chip SMD ,POLYTRONICS-PPTC ,-
$0.048276 More

SMD1206P016TF
PPTC SMD ,1206 ,160mA ,30V ,- ,Chip SMD ,POLYTRONICS-PPTC ,-
$0.062827 More

BSMD1812-160-16V
PPTC SMD ,1812 ,1.6A ,16V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1812 ,-
$0.031071 More

BSMD0805-004-30V
PPTC SMD ,0805 ,40mA ,30V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD0805 ,-
$0.000000 More
JKSMD0805-010
PPTC SMD ,0805 ,100mA ,15V ,- ,Chip SMD ,JKSMD0805 ,-
$0.000000 More
SL1206600
PPTC SMD ,1206 ,6A ,6V ,- ,Chip SMD
$0.000000 More

BSMD1206-035-24V
PPTC SMD ,1206 ,350mA ,24V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1206 ,-
$0.024750 More

SCF075-24-1812RB
PPTC SMD ,1812 ,750mA ,24V ,- ,Chip SMD ,SOCAY-SCF1812RB ,-
$0.000000 More
SMD0603-005-24V
PPTC SMD ,0603 ,50mA ,24V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0603 ,-
$0.025892 More
SMD1210-035-24V
PPTC SMD ,1210 ,350mA ,24V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,-
$0.030690 More

BSMD1210-110-6V
PPTC SMD ,1210 ,1.1A ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1210 ,-
$0.027415 More
nSMD035-16V
PPTC SMD ,1206 ,350mA ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.126060 More
SMD0603-075
PPTC SMD ,0603 ,750mA ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0603 ,-
$0.031071 More
SMD1210-075-13.2V
PPTC SMD ,1210 ,750mA ,13.2V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,-
$0.030690 More
SMD0603-050
PPTC SMD ,0603 ,500mA ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0603 ,-
$0.156386 More

SCF150-0603RZB
PPTC SMD ,0603 ,1.5A ,6V ,- ,Chip SMD ,SOCAY-SCF0603RZB ,-
$0.000000 More

BSMD2018-050-60V
PPTC SMD ,2018 ,500mA ,60V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD2018 ,-
$0.035640 More
nSMD100-12V
PPTC SMD ,1206 ,1A ,12V ,- ,Chip SMD
$0.030385 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in