The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F11-1812-3A501C0CSMSA |
| Manufacturer Product Number: | mSMD350-16V |
| Manufacture : | SEA&LAND |
| Series : | SEALAND-mSMD |
| Product Type : | PPTC SMD |
| Size Code : | 1812 |
| Hold Current (A) : | 3.5A |
| Voltage (V) : | DC16V |
| Termination Style : | Chip SMD |
| Description: | PPTC SMD ,1812 ,3.5A ,16V ,- ,Chip SMD |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SEA&LAND |
| Product Series | SEALAND-mSMD |
| Product Type | PPTC SMD |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Company Profile | 1_陸海簡介.pdf |
| Data Sheet | SEA&LAND_mSMD.pdf |
| Electronic | SEA&LAND CONTENTS电子目录.pdf |
| Safety certification | UL E319079 - 20220622.pdf |
| RoHs Report | ROHS SMD(EN).pdf |
| REACH Report | SMD REACH(EN).pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-04
SMD1210-020-30V
PPTC SMD ,1210 ,200mA ,30V ,- ,Chip ,SEA&LAND-SMD1210
$0.024009 More
SL0603110
PPTC SMD ,0603 ,1.1A ,6V ,Chip SMD
$0.000000 More
SMD0805-100-12V
PPTC SMD ,0805 ,1A ,12V ,- ,Chip SMD
$0.000000 More
mSMD010-60V
PPTC SMD ,1812 ,100mA ,60V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.027416 More
nSMD050
PPTC SMD ,1206 ,500mA ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.103137 More
mSMD020-60V
PPTC SMD ,1812 ,200mA ,60V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.027416 More
SMD0805-010
PPTC SMD ,0805 ,100mA ,15V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,-
$0.024674 More
SL1206500
PPTC SMD ,1206 ,5A ,6V ,- ,-
$0.000000 More
mSMD300-13.2V
PPTC SMD ,1812 ,3A ,13.2V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.025131 More
mSMD260-13.2V
PPTC SMD ,1812 ,2.6A ,13.2V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.045692 More
mSMD050-30V
PPTC SMD ,1812 ,500mA ,30V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.026273 More
nSMD110-8V
PPTC SMD ,1206 ,1.1A ,8V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.028939 More
nSMD050-60V
PPTC SMD ,1206 ,500mA ,60V ,- ,Chip SMD
$0.000000 More
SMD0603-002-60V
PPTC SMD ,0603 ,20mA ,60V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0603 ,-
$0.024598 More
nSMD110-30V
PPTC SMD ,1206 ,1.1A ,30V ,- ,Chip SMD
$0.040514 More
SMD1210-075-13.2V
PPTC SMD ,1210 ,750mA ,13.2V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,-
$0.030690 More
mSMD150-33V
PPTC SMD ,1812 ,1.5A ,33V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.043408 More
SMD0805-050
PPTC SMD ,0805 ,500mA ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,-
$0.096625 More
mSMD014
PPTC SMD ,1812 ,140mA ,60V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.025131 More
SMD0805-050-13.2V
PPTC SMD ,0805 ,500mA ,13.2V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,-
$0.027416 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in