The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F11-1812-A200F90CSMSA |
| Manufacturer Product Number: | mSMD020 |
| Manufacture : | SEA&LAND |
| Series : | SEALAND-mSMD |
| Product Type : | PPTC SMD |
| Size Code : | 1812 |
| Hold Current (A) : | 200mA |
| Voltage (V) : | DC30V |
| Termination Style : | Chip SMD |
| Description: | PPTC SMD ,1812 ,200mA ,30V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,- |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SEA&LAND |
| Product Series | SEALAND-mSMD |
| Product Type | PPTC SMD |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Company Profile | 1_陸海簡介.pdf |
| Data Sheet | SEA&LAND_mSMD.pdf |
| Electronic | SEA&LAND CONTENTS电子目录.pdf |
| Safety certification | UL E319079 - 20220622.pdf |
| RoHs Report | ROHS SMD(EN).pdf |
| REACH Report | SMD REACH(EN).pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-06
Quantity
Unit Price
10
$0.067015
50
$0.058638
200
$0.050262
MPQ:1500
MOQ: 1500
MOQ:10
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}
SMD0805-020-30V
PPTC SMD ,0805 ,200mA ,30V ,- ,Chip SMD
$0.000000 More
SMD0603-002
PPTC SMD ,0603 ,20mA ,30V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0603 ,-
$0.022008 More
SMD0805-020
PPTC SMD ,0805 ,200mA ,9V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,-
$0.096578 More
SMD1210-050-24V
PPTC SMD ,1210 ,500mA ,24V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,-
$0.033051 More
SMD1210-035-16V
PPTC SMD ,1210 ,350mA ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,-
$0.023608 More
SMD0603-075
PPTC SMD ,0603 ,750mA ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0603 ,-
$0.031071 More
SMD2018-150
PPTC SMD ,2018 ,1.5A ,15V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD2018 ,-
$0.000000 More
nSMD075-16V
PPTC SMD ,1206 ,750mA ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.085937 More
mSMD075-16V
PPTC SMD ,1812 ,750mA ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.027416 More
mSMD260-16V
PPTC SMD ,1812 ,2.6A ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.043408 More
mSMD050-24V
PPTC SMD ,1812 ,500mA ,24V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.029700 More
SMD1210-110-13.2V
PPTC SMD ,1210 ,1.1A ,13.2V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,-
$0.033051 More
SMD0805-010
PPTC SMD ,0805 ,100mA ,15V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,-
$0.024674 More
mSMD300
PPTC SMD ,1812 ,3A ,8V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.047977 More
nSMD050-13.2V
PPTC SMD ,1206 ,500mA ,13.2V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.077337 More
nSMD050-33V
PPTC SMD ,1206 ,500mA ,33V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.040514 More
SL1206450
PPTC SMD ,1206 ,4.5A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.070671 More
mSMD300-16V
PPTC SMD ,1812 ,3A ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.025131 More
nSMD110-8V
PPTC SMD ,1206 ,1.1A ,8V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.028939 More
mSMD375
PPTC SMD ,1812 ,3.75A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.057115 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in