The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F11-1812-A750F50CSMSA |
| Manufacturer Product Number: | mSMD075-24V |
| Manufacture : | SEA&LAND |
| Series : | SEALAND-mSMD |
| Product Type : | PPTC SMD |
| Size Code : | 1812 |
| Hold Current (A) : | 750mA |
| Voltage (V) : | DC24V |
| Termination Style : | Chip SMD |
| Description: | PPTC SMD ,1812 ,750mA ,24V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,- |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SEA&LAND |
| Product Series | SEALAND-mSMD |
| Product Type | PPTC SMD |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Company Profile | 1_陸海簡介.pdf |
| Data Sheet | SEA&LAND_mSMD.pdf |
| Electronic | SEA&LAND CONTENTS电子目录.pdf |
| Safety certification | UL E319079 - 20220622.pdf |
| RoHs Report | ROHS SMD(EN).pdf |
| REACH Report | SMD REACH(EN).pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-04
Quantity
Unit Price
10
$0.085292
50
$0.074631
200
$0.063969
MPQ:1500
MOQ: 1500
MOQ:10
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}
mSMD050-15V
PPTC SMD ,1812 ,500mA ,15V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.027416 More
SL1210550
PPTC SMD ,1210 ,5.5A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SL1210 ,-
$0.065150 More
nSMD016-48V
PPTC SMD ,1206 ,160mA ,48V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.026045 More
mSMD075
PPTC SMD ,1812 ,750mA ,13.2V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.027416 More
mSMD150-33V
PPTC SMD ,1812 ,1.5A ,33V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.043408 More
nSMD150-13.2V
PPTC SMD ,1206 ,1.5A ,13.2V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.034726 More

SL0805150
PPTC SMD ,0805 ,1.5A ,6V ,- ,Chip SMD ,-
$0.000000 More
mSMD260-13.2V
PPTC SMD ,1812 ,2.6A ,13.2V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.045692 More
SMD2018-100-33V
PPTC SMD ,2018 ,1A ,33V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD2018 ,-
$0.000000 More
SMD0603-050
PPTC SMD ,0603 ,500mA ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0603 ,-
$0.156386 More
nSMD100-24V
PPTC SMD ,1206 ,1A ,24V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.194241 More
SMD0603-005-24V
PPTC SMD ,0603 ,50mA ,24V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0603 ,-
$0.025892 More
nSMD050-24V
PPTC SMD ,1206 ,500mA ,24V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.034726 More
SMD0805-020-13.2V
PPTC SMD ,0805 ,200mA ,13.2V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,-
$0.024674 More
SMD0805-020-16V
PPTC SMD ,0805 ,200mA ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,-
$0.027416 More
nSMD050-33V
PPTC SMD ,1206 ,500mA ,33V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.040514 More
nSMD075
PPTC SMD ,1206 ,750mA ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.103170 More
nSMD020-30V
PPTC SMD ,1206 ,200mA ,30V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.026045 More
SMD0805-035-16V
PPTC SMD ,0805 ,350mA ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,-
$0.032899 More
mSMD260
PPTC SMD ,1812 ,2.6A ,8V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.041123 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in