The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F11-2018-1A00E80CS18A |
| Manufacturer Product Number: | SMD2018-100 |
| Manufacture : | SEA&LAND |
| Series : | SEALAND-SMD2018 |
| Product Type : | PPTC SMD |
| Size Code : | 2018 |
| Hold Current (A) : | 1A |
| Voltage (V) : | DC15V |
| Termination Style : | Chip SMD |
| Description: | PPTC SMD ,2018 ,1A ,15V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD2018 ,- |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SEA&LAND |
| Product Series | SEALAND-SMD2018 |
| Product Type | PPTC SMD |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Company Profile | 1_陸海簡介.pdf |
| Data Sheet | SMD-2018 Series承认书.pdf |
| Electronic | SEA&LAND CONTENTS电子目录.pdf |
| Safety certification | UL E319079 - 20220622.pdf |
| RoHs Report | ROHS SMD(EN).pdf |
| REACH Report | SMD REACH(EN).pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-17
mSMD200-30V
PPTC SMD ,1812 ,2A ,30V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.049119 More
mSMD150-33V
PPTC SMD ,1812 ,1.5A ,33V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.043408 More
mSMD050-15V
PPTC SMD ,1812 ,500mA ,15V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.027416 More
nSMD050-60V
PPTC SMD ,1206 ,500mA ,60V ,- ,Chip SMD
$0.000000 More
mSMD075
PPTC SMD ,1812 ,750mA ,13.2V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.027416 More
SL0603150
PPTC SMD ,0603 ,1.5A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SL0603 ,-
$0.044920 More
SMD0805-010-24V
PPTC SMD ,0805 ,100mA ,24V ,- ,Chip ,SEA&LAND-SMD0805
$0.027881 More

SL1206300-12V
PPTC SMD ,1206 ,3A ,12V ,- ,Chip SMD
$0.053003 More
mSMD150
PPTC SMD ,1812 ,1.5A ,8V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.027416 More
SMD2018-100-33V
PPTC SMD ,2018 ,1A ,33V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD2018 ,-
$0.000000 More
mSMD160
PPTC SMD ,1812 ,1.6A ,8V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.031985 More
nSMD 030-16V
PPTC SMD ,1206 ,300mA ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.028939 More
nSMD016-48V
PPTC SMD ,1206 ,160mA ,48V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.026045 More
SMD1210-150
PPTC SMD ,1210 ,1.5A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,-
$0.037772 More
mSMD150-16V
PPTC SMD ,1812 ,1.5A ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.038838 More
SMD1210-110-13.2V
PPTC SMD ,1210 ,1.1A ,13.2V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,-
$0.033051 More
SMD150L
PPTC SMD ,2920 ,1.5A ,33V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD2920 ,-
$0.058486 More
nSMD050-24V
PPTC SMD ,1206 ,500mA ,24V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.034726 More
SMD0603-035
PPTC SMD ,0603 ,350mA ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0603 ,-
$0.024598 More
SMD0805-025
PPTC SMD ,0805 ,250mA ,9V ,- ,Chip SMD
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in