The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F11-2018-1A50E80CS18A |
| Manufacturer Product Number: | SMD2018-150 |
| Manufacture : | SEA&LAND |
| Series : | SEALAND-SMD2018 |
| Product Type : | PPTC SMD |
| Size Code : | 2018 |
| Hold Current (A) : | 1.5A |
| Voltage (V) : | DC15V |
| Termination Style : | Chip SMD |
| Description: | PPTC SMD ,2018 ,1.5A ,15V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD2018 ,- |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SEA&LAND |
| Product Series | SEALAND-SMD2018 |
| Product Type | PPTC SMD |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Company Profile | 1_陸海簡介.pdf |
| Data Sheet | SMD-2018 Series承认书.pdf |
| Electronic | SEA&LAND CONTENTS电子目录.pdf |
| Safety certification | UL E319079 - 20220622.pdf |
| RoHs Report | ROHS SMD(EN).pdf |
| REACH Report | SMD REACH(EN).pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-15
mSMD050-30V
PPTC SMD ,1812 ,500mA ,30V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.026273 More
mSMD110-24V
PPTC SMD ,1812 ,1.1A ,24V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.034269 More
SMD125L
PPTC SMD ,2920 ,1.25A ,33V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD2920 ,-
$0.058486 More
SMD1210-005
PPTC SMD ,1210 ,50mA ,30V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,-
$0.021247 More
nSMD050-60V
PPTC SMD ,1206 ,500mA ,60V ,- ,Chip SMD
$0.000000 More
SMD0805-020
PPTC SMD ,0805 ,200mA ,9V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,-
$0.096578 More
SMD0603-005-30V
PPTC SMD ,0603 ,50mA ,30V ,- ,Chip SMD
$0.000000 More

SL0805150
PPTC SMD ,0805 ,1.5A ,6V ,- ,Chip SMD ,-
$0.000000 More
nSMD050-33V
PPTC SMD ,1206 ,500mA ,33V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.040514 More
mSMD200-16V
PPTC SMD ,1812 ,200mA ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.043408 More
SMD0603-020
PPTC SMD ,0603 ,200mA ,9V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0603 ,-
$0.025892 More
SL1206600
PPTC SMD ,1206 ,6A ,6V ,- ,Chip SMD
$0.000000 More
SMD0805-005-33V
PPTC SMD ,0805 ,50mA ,33V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,-
$0.030157 More
mSMD075-24V
PPTC SMD ,1812 ,750mA ,24V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.031985 More
nSMD002
PPTC SMD ,1206 ,20mA ,60V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.000000 More
SMD0603-010 15V
PPTC SMD ,0603 ,100mA ,15V ,- ,Chip ,SEA&LAND-SMD0603 ,-
$0.023303 More
SMD0603-050
PPTC SMD ,0603 ,500mA ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0603 ,-
$0.156386 More
SMD0805-075-12V
PPTC SMD ,0805 ,750mA ,12V ,- ,Chip SMD
$0.034269 More
SMD0603-005
PPTC SMD ,0603 ,50mA ,15V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0603 ,-
$0.025892 More
SMD2018-030
PPTC SMD ,2018 ,300mA ,60V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD2018 ,-
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in