The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F11-2018-2A001A0CS18A |
| Manufacturer Product Number: | SMD2018-200 |
| Manufacture : | SEA&LAND |
| Series : | SEALAND-SMD2018 |
| Product Type : | PPTC SMD |
| Size Code : | 2018 |
| Hold Current (A) : | 2A |
| Voltage (V) : | DC10V |
| Termination Style : | Chip SMD |
| Description: | PPTC SMD ,2018 ,2A ,10V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD2018 ,- |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SEA&LAND |
| Product Series | SEALAND-SMD2018 |
| Product Type | PPTC SMD |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Company Profile | 1_陸海簡介.pdf |
| Data Sheet | SMD-2018 Series承认书.pdf |
| Electronic | SEA&LAND CONTENTS电子目录.pdf |
| Safety certification | UL E319079 - 20220622.pdf |
| RoHs Report | ROHS SMD(EN).pdf |
| REACH Report | SMD REACH(EN).pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-05-17
nSMD016-48V
PPTC SMD ,1206 ,160mA ,48V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.026045 More
nSMD002
PPTC SMD ,1206 ,20mA ,60V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.000000 More
SMD2018-100-33V
PPTC SMD ,2018 ,1A ,33V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD2018 ,-
$0.000000 More
SMD2018-030
PPTC SMD ,2018 ,300mA ,60V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD2018 ,-
$0.000000 More
mSMD150
PPTC SMD ,1812 ,1.5A ,8V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.027416 More
SMD1210-035
PPTC SMD ,1210 ,350mA ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,-
$0.021247 More
nSMD020-30V
PPTC SMD ,1206 ,200mA ,30V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.026045 More
nSMD110-30V
PPTC SMD ,1206 ,1.1A ,30V ,- ,Chip SMD
$0.040514 More
SMD0805-010-24V
PPTC SMD ,0805 ,100mA ,24V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,-
$0.024674 More

SMD0603-003-60V
PPTC SMD ,0603 ,30mA ,60V ,- ,Chip SMD
$0.027451 More
nSMD100-12V
PPTC SMD ,1206 ,1A ,12V ,- ,Chip SMD
$0.030385 More
SMD0805-020
PPTC SMD ,0805 ,200mA ,9V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,-
$0.096578 More

SL0805300
PPTC SMD ,0805 ,3A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEALAND-SL0805 ,-
$0.097103 More
SL0603110
PPTC SMD ,0603 ,1.1A ,6V ,Chip SMD
$0.000000 More
SMD0805-035-24V
PPTC SMD ,0805 ,350mA ,24V ,- ,Chip SMD
$0.000000 More
nSMD200
PPTC SMD ,1206 ,2A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.148951 More
nSMD025-24V
PPTC SMD ,1206 ,250mA ,24V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.024598 More
SMD0805-020-13.2V
PPTC SMD ,0805 ,200mA ,13.2V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,-
$0.024674 More
SMD1210-025
PPTC SMD ,1210 ,250mA ,30V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,-
$0.021247 More
SMD2018-100
PPTC SMD ,2018 ,1A ,15V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD2018 ,-
$0.000000 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in