The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F11-2018-A300H60CS18A |
| Manufacturer Product Number: | SMD2018-030 |
| Manufacture : | SEA&LAND |
| Series : | SEALAND-SMD2018 |
| Product Type : | PPTC SMD |
| Size Code : | 2018 |
| Hold Current (A) : | 300mA |
| Voltage (V) : | DC60V |
| Termination Style : | Chip SMD |
| Description: | PPTC SMD ,2018 ,300mA ,60V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD2018 ,- |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SEA&LAND |
| Product Series | SEALAND-SMD2018 |
| Product Type | PPTC SMD |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Company Profile | 1_陸海簡介.pdf |
| Data Sheet | SMD-2018 Series承认书.pdf |
| Electronic | SEA&LAND CONTENTS电子目录.pdf |
| Safety certification | UL E319079 - 20220622.pdf |
| RoHs Report | ROHS SMD(EN).pdf |
| REACH Report | SMD REACH(EN).pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-04
SL1206500
PPTC SMD ,1206 ,5A ,6V ,- ,-
$0.000000 More
nSMD025-24V
PPTC SMD ,1206 ,250mA ,24V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.024598 More
SMD150L
PPTC SMD ,2920 ,1.5A ,33V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD2920 ,-
$0.058486 More
mSMD030
PPTC SMD ,1812 ,300mA ,30V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.025131 More
SMD0805-100
PPTC SMD ,0805 ,1A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,-
$0.032899 More
SL1206450
PPTC SMD ,1206 ,4.5A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.070671 More
SMD2018-100-33V
PPTC SMD ,2018 ,1A ,33V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD2018 ,-
$0.000000 More
SMD0805-050-13.2V
PPTC SMD ,0805 ,500mA ,13.2V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,-
$0.027416 More
SMD1210-200
PPTC SMD ,1210 ,2A ,6V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD1210 ,-
$0.056658 More
SMD0603-020
PPTC SMD ,0603 ,200mA ,9V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0603 ,-
$0.025892 More
mSMD200-30V
PPTC SMD ,1812 ,2A ,30V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.049119 More
nSMD050-60V
PPTC SMD ,1206 ,500mA ,60V ,- ,Chip SMD
$0.000000 More
mSMD150
PPTC SMD ,1812 ,1.5A ,8V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-mSMD ,-
$0.027416 More
nSMD100-24V
PPTC SMD ,1206 ,1A ,24V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.194241 More
nSMD050-13.2V
PPTC SMD ,1206 ,500mA ,13.2V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.077337 More
SMD0603-005
PPTC SMD ,0603 ,50mA ,15V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0603 ,-
$0.025892 More
nSMD035-24V
PPTC SMD ,1206 ,350mA ,24V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.126060 More
mSMD300-24V
PPTC SMD ,1812 ,3A ,24V ,- ,Chip SMD ,-
$0.079962 More
nSMD100-30V
PPTC SMD ,1206 ,1A ,30V ,- ,Chip SMD
$0.000000 More
SMD0805-035-16V
PPTC SMD ,0805 ,350mA ,16V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-SMD0805 ,-
$0.032899 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in