✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F11-2018-A750H60CB20A |
| Manufacturer Product Number: | BSMD2018-075-60V |
| Manufacture : | BHFUSE |
| Series : | BH-BSMD2018 |
| Product Type : | PPTC SMD |
| Size Code : | 2018 |
| Hold Current (A) : | 750mA |
| Voltage (V) : | DC60V |
| Termination Style : | Chip SMD |
| Description: | PPTC SMD ,2018 ,750mA ,60V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD2018 ,- |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | BHFUSE |
| Product Series | BH-BSMD2018 |
| Product Type | PPTC SMD |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| Product Type | BSMD2018 |
| Size | 2018 |
| Hold Current (A) | 0.30A~2.0A |
| Trip Current (A) | 0.60A~4.0A |
| Rated Voltage (V) | 10V~60V |
| Typical Power (W) | 0.9W~1.1W |
| Operationg Temperature | - 40 °C to +85 °C |
| Storage Conditions | 40 °C max,70% R.H. |
| Termination Style | SMD |
| EU ROHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | BHFUSE_BSMD2018_PTC_datasheet.pdf |
| Electronic | Product_Catalog.pdf |
| RoHs Report | RoHS_SZX23-001301-01_EC_F.pdf |
| REACH Report | REACH_SZX23-001301-02_EC_F.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-16
Quantity
Unit Price
1
$0.137077
10
$0.063969
100
$0.057877
300
$0.048738
MPQ:1500
MOQ: 1500
MOQ:1
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

BSMD1812-030-60V
PPTC SMD ,1812 ,300mA ,60V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1812 ,-
$0.018277 More

BSMD2920-185-33V
PPTC SMD ,2920 ,1.85A ,33V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD2920 ,-
$0.058486 More

BSMD0805-020-36V
PPTC SMD ,0805 ,200mA ,36V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD0805 ,-
$0.000000 More

BSMD1206-100-6V
PPTC SMD ,1206 ,1A ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1206 ,-
$0.019039 More

BSMD1812-300-12V
PPTC SMD ,1812 ,3A ,12V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1812 ,-
$0.032898 More

BSMD0603-001-60V
PPTC SMD ,0603 ,10mA ,60V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD0603 ,-
$0.025588 More

BSMD2920-150-33V
PPTC SMD ,2920 ,1.5A ,33V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD2920 ,-
$0.056658 More

BSMD1206-050-6V
PPTC SMD ,1206 ,500mA ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1206 ,-
$0.019039 More

BSMD1206-016-60V
PPTC SMD ,1206 ,160mA ,60V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1206 ,-
$0.000000 More
BSMD1206L-350
PPTC SMD ,1206 ,3.5A ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1206L ,-
$0.056658 More

BSMD0603-035-16V
PPTC SMD ,0603 ,350mA ,16V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD0603 ,-
$0.029243 More

BSMD1206-075-13.2V
PPTC SMD ,1206 ,750mA ,13.2V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1206 ,-
$0.020942 More

BSMD0402L-075
PPTC SMD ,0402 ,750mA ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD0402L ,-
$0.078819 More

BSMD0805-035-12V
PPTC SMD ,0805 ,350mA ,12V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD0805 ,-
$0.021932 More

BSMD1206L-400
PPTC SMD ,1206 ,4A ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1206L ,-
$0.065797 More

BSMD1206-100-16V
PPTC SMD ,1206 ,1A ,16V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1206 ,-
$0.022846 More

BSMD0603-003-60V
PPTC SMD ,0603 ,30mA ,60V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD0603 ,-
$0.000000 More

BSMD0805-010-15V
PPTC SMD ,0805 ,100mA ,15V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD0805 ,-
$0.020105 More

BSMD1206-035-6V
PPTC SMD ,1206 ,350mA ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1206 ,-
$0.019039 More

BSMD0805-005-60V
PPTC SMD ,0805 ,50mA ,60V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD0805 ,-
$0.029243 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in