The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F11-2920-3A00E80CPTCA |
| Manufacturer Product Number: | SMD2920P300TF |
| Manufacture : | POLYTRONICS |
| Series : | POLYTRONICS-PPTC |
| Product Type : | PPTC SMD |
| Size Code : | 1812 |
| Hold Current (A) : | 3A |
| Voltage (V) : | DC15V |
| Termination Style : | Chip SMD |
| Description: | PPTC SMD ,2920 ,3A ,15V ,- ,Chip SMD ,POLYTRONICS-PPTC ,- |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | POLYTRONICS |
| Product Series | POLYTRONICS-PPTC |
| Product Type | PPTC SMD |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SMD2920P300TF-15 |
Lead time: Estimated delivery date when out of stock 2026-06-13
Quantity
Unit Price
5
$0.360208
20
$0.314363
100
$0.261969
300
$0.196477
MPQ:1500
MOQ: 1500
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

SMD2920P150TF
PPTC SMD ,2920 ,1.5A ,33V ,- ,Chip ,POLYTRONICS-PPTC ,-
$0.150031 More

SMD1206P016TF
PPTC SMD ,1206 ,160mA ,30V ,- ,Chip SMD ,POLYTRONICS-PPTC ,-
$0.062827 More

SMD0805P005TF
PPTC SMD ,0805 ,50mA ,30V ,- ,Chip SMD ,POLYTRONICS-PPTC ,-
$0.059635 More
SMD1812P110TF/24
PPTC SMD ,1812 ,1.1A ,24V ,- ,Chip ,POLYTRONICS-PPTC ,-
$0.082931 More

SMD1210P110TFT
PPTC SMD ,1210 ,1.1A ,8V ,- ,Chip SMD ,POLYTRONICS-PPTC ,-
$0.048276 More

JK-nSMD050-30
PPTC SMD ,1206 ,500mA ,30V ,- ,Chip SMD
$0.000000 More
nSMD035-24V
PPTC SMD ,1206 ,350mA ,24V ,- ,Chip SMD ,SEA&LAND-nSMD ,-
$0.126060 More

BSMD0805-005-60V
PPTC SMD ,0805 ,50mA ,60V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD0805 ,-
$0.029243 More

BSMD1206L-110
PPTC SMD ,1206 ,1.1A ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1206L ,-
$0.000000 More
SMD0805-075-12V
PPTC SMD ,0805 ,750mA ,12V ,- ,Chip SMD
$0.034269 More

BSMD1812-110-16V
PPTC SMD ,1812 ,1.1A ,16V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1812 ,-
$0.025588 More
SMD0805-035-48V
PPTC SMD ,0805 ,350mA ,48V ,- ,Chip SMD
$0.000000 More

BSMD1812-075-24V
PPTC SMD ,1812 ,750mA ,24V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1812 ,-
$0.021932 More

BSMD1206-100-24V
PPTC SMD ,1206 ,1A ,24V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1206 ,-
$0.028558 More
BSMD1206L-350
PPTC SMD ,1206 ,3.5A ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD1206L ,-
$0.056658 More

BSMD0805-035-24V
PPTC SMD ,0805 ,350mA ,24V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD0805 ,-
$0.025588 More

BSMD0805L-075
PPTC SMD ,0805 ,750mA ,6V ,- ,Chip SMD ,BH-BSMD0805L ,-
$0.000000 More
JK-mSMD110-8
PPTC SMD ,1812 ,1.1A ,8V ,- ,Chip SMD ,JK-MSMD ,-
$0.024293 More

SCF004-0603RB
PPTC SMD ,0603 ,40mA ,24V ,- ,Chip SMD ,SOCAY-SCF0603RB ,-
$0.000000 More

JK-mSMD500L
PPTC SMD ,1812 ,5A ,12V ,- ,Chip SMD ,JK-MSMD ,-
$0.066254 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in