✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | F13-4011-10A0Y7TA10TA |
| Manufacturer Product Number: | RTI-10-T10A-250V |
| Manufacturer : | LB |
| Series : | LB-RTI-10-Glass |
| Type : | Glass Tube Fuses |
| Size : | 4*11mm |
| Current Value : | 10A |
| Voltage : | AC250V |
| Termination Style : | Axial strip Lead |
| Description: | Glass Tube Fuses ,4*11mm ,10A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,LB-RTI-10-Glass ,- |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | LB |
| Product Series | LB-RTI-10-Glass |
| Product Type | Glass Tube Fuses |
| EU RoHS | Compliant(2011/65/EU) |
| EU REACH | Dose not contain REACH SVHC(1907/2006/EC) |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | LB-QF-R-202 RTI-10系列慢断(陶瓷管、玻璃管)规格书-第一版.pdf |
Lead time: Estimated delivery date when out of stock 2026-06-23

LBRTG200200A00
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,200mA ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,LB-RFI-20-GLASS ,-
$0.060923 More

RTI-10.075
Glass Tube Fuses ,4*11mm ,750mA ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,LB-RTI-10-Glass ,-
$0.000000 More

RTI-30T12.5A250V
Glass Tube Fuses ,6.3*32mm ,12.5A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,LB-RTI-30-GLASS ,-
$0.205884 More

RTI-30T10A250V
Glass Tube Fuses ,6.35*32mm ,10A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead
$0.059400 More

RTI-20T15A250-G-00
Glass Tube Fuses ,5*20 ,15A ,250V ,Time-Lag Type ,Axial without Lead ,LB-RTI-20-Ceramic ,-
$0.000000 More

RTI-20T4A250V
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,4A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead
$0.000000 More

RFI-20 F100mA 250V
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,100mA ,250V ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead ,LB-RFI-20-GLASS ,-
$0.067015 More

5K2125A
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,12.5A ,250V ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,LANSON-5K ,-
$0.042646 More

TAP-T300MV2T02300BG
Glass Tube Fuses ,3.6*10 ,300mA ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead
$0.096380 More

FSD-F500MV2T02380BG
Glass Tube Fuses ,5*20 ,500mA ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead ,WALTER-FSD ,-
$0.110149 More

FAP-F6A30V2T02300BG
Glass Tube Fuses ,3.6*10 ,6.3A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial strip Lead
$0.046469 More

TAP-T400MV2T02300BG
Glass Tube Fuses ,3.6*10 ,400mA ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead
$0.096380 More

TMD-T12A0V2T01000BG
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,12A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead ,WALTER-TMD ,-
$0.118038 More

TSD-T250MV2T01000BG
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,250mA ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead
$0.000000 More

FSD-F6A30V2T01000BG
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,6.3A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead ,WALTER-FSD ,-
$0.094659 More

6D2100A
Glass Tube Fuses ,6.3*32mm ,10A ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead ,LANSON-06D ,-
$0.000000 More

6E2100A
Glass Tube Fuses ,6*30mm ,10A ,250VAC ,Time-Lag Type ,Axial Without Lead
$0.075211 More

3K1315AP
Glass Tube Fuses ,4*11mm ,3.15A ,250V ,Time-Lag Type ,Axial strip Lead ,LANSON-3K ,-
$0.030157 More

FSD-F200MV2T01000BG
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,200mA ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead ,WALTER-FSD ,-
$0.132523 More

5J0250A
Glass Tube Fuses ,5.2*20 ,250mA ,250VAC ,Fast Acting Type ,Axial Without Lead
$0.082246 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in