✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | GDT-2500VM5560JA2E5HSC |
| Manufacturer Product Number: | SC2E5-2500DL |
| Manufacturer : | SOCAY |
| Series : | SOCAY-SC2E5HV |
| Product Type : | Gas Discharge Tubes |
| Size : | φ5.5mm*6mm |
| DC Spark_over Voltage : | 2500V±20% |
| Max Capacitance : | <1.0pF |
| Nominal Impulse Discharge Current : | 5KA |
| Mounting Type : | Axial strip Lead |
| Description: | Gas Discharge Tubes,2500V±20%,<4000V,1 GΩ ,<1.0pF,~25V,5KA,φ5.5*6,Axial strip Lead |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SOCAY |
| Product Type | Gas Discharge Tubes |
| Size | φ5.5*6 |
| DC Spark-over Voltage | 1000V~4000V |
| Maximum Impulse Spark-over Voltage @1KV/ | <5600V |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SC2E5(HV)_v2107.1.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-26

SC2E5-75LL
Gas Discharge Tubes,75V±20%,<600V,1 GΩ ,<1.0pF,~15V,5KA,φ5.5*6,Axial strip Lead
$0.115145 More

SC1812-400CSMD
Gas Discharge Tubes,400V±20%,<1000V,1 GΩ ,<1.0pF,~15V,5KA,1812,Chip SMD
$0.080418 More

SC2E8-350H
Gas Discharge Tubes,350V±20%,<900V,1 GΩ ,<1.5pF,~20V,2.5KA,φ8*6,Without wire
$0.150099 More

SC2E5-800L
Gas Discharge Tubes,800V±20%,<1400V,1 GΩ ,<1.0pF,~20V,5KA,φ5.5*6,Without wire
$0.143931 More

SC3E6-420M
Gas Discharge Tubes,420V±20%,<1000V,1 GΩ ,<1.5pF,~20V,2.5KA,φ6*8.5,Without wire
$0.246738 More

SC2E8-1400LL
Gas Discharge Tubes,1400V±20%,<2200V,1 GΩ ,<1.5pF,~25V,20KA,φ8*6,Axial strip Lead
$0.205615 More

SC2E5-2500D
Gas Discharge Tubes,2500V±20%,<4000V,1 GΩ ,<1.0pF,~25V,5KA,φ5.5*6,Axial strip Lead
$0.000000 More

SC2E5-1600DL
Gas Discharge Tubes,1600V±20%,<2400V,1 GΩ ,<1.0pF,~25V,5KA,φ5.5*6,Axial strip Lead
$0.000000 More

SC3E6-230MM
Gas Discharge Tubes,230V±20%,<700V,1 GΩ ,<1.5pF,~20V,20KA,φ6*8.5,Lying Lead
$0.257019 More

SC3E8-250HMF
Gas Discharge Tubes,250V±20%,<700V,1 GΩ ,<1.5pF,~25V,20KA,φ8*10,Lying Lead with Fail-safe
$0.308423 More

SC3E8-90HP
Gas Discharge Tubes,90V±20%,<600V,1 GΩ ,<1.5pF,~15V,10KA,φ8*10,T Radial
$0.246738 More

SC3E5-90L
Gas Discharge Tubes,90V±20%,<600V,1 GΩ ,<1.5pF,~15V,0.5KA,φ5*7.6,Without wire
$0.226177 More

SC2E8-1600LL
Gas Discharge Tubes,1600V±20%,<2400V,1 GΩ ,<1.5pF,~25V,20KA,φ8*6,Axial strip Lead
$0.000000 More

SC2E8-3500L
Gas Discharge Tubes,3500V±20%,<5000V,1 GΩ ,<1.5pF,~25V,20KA,φ8*6,Without wire
$0.000000 More

SC3E6-150MM
Gas Discharge Tubes,150V±20%,<600V,1 GΩ ,<1.5pF,~20V,20KA,φ6*8.5,Lying Lead
$0.257019 More

SC2E8-250M
Gas Discharge Tubes,250V±20%,<800V,1 GΩ ,<1.5pF,~20V,20KA,φ8*6,Without wire
$0.127482 More

SC2E5-420L
Gas Discharge Tubes,420V±20%,<1000V,1 GΩ ,<1.0pF,~20V,5KA,φ5.5*6,Without wire
$0.113089 More

SC2E8-230M
Gas Discharge Tubes,230V±20%,<700V,1 GΩ ,<1.5pF,~20V,20KA,φ8*6,Without wire
$0.127482 More

SC2E8-90H
Gas Discharge Tubes,90V±20%,<600V,1 GΩ ,<1.5pF,~15V,0.5KA,φ8*6,Without wire
$0.150099 More

SC3E8-150HMF
Gas Discharge Tubes,150V±20%,<600V,1 GΩ ,<1.5pF,~25V,20KA,φ8*10,Lying Lead with Fail-safe
$0.308423 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in