✖
The image is for reference only, please refer to the drawing for details
| Product number: | GDT-350VM6642HC2E6DSC |
| Manufacturer Product Number: | SC2E6-350LSMD |
| Manufacturer : | SOCAY |
| Series : | SOCAY-SC2E6SMD |
| Product Type : | Gas Discharge Tubes |
| Size : | 6.2mm*6.2mm*4.2mm |
| DC Spark_over Voltage : | 350V±20% |
| Max Capacitance : | <1.0pF |
| Nominal Impulse Discharge Current : | 5KA |
| Mounting Type : | Chip SMD |
| Description: | Gas Discharge Tubes,350V±20%,<800V,1 GΩ ,<1.0pF,~20V,5KA,6.2*6.2*4.2,Chip SMD |
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SOCAY |
| Product Type | Gas Discharge Tubes |
| Size | 6.2*6.2*4.2 |
| DC Spark-over Voltage | 75V~600V |
| Maximum Impulse Spark-over Voltage @1KV/ | <1200V |
| File Type | File Name |
|---|---|
| Data Sheet | SC2E6-SMD_v91.1.pdf |
Lead time: Estimated delivery date 2026-06-26
Quantity
Unit Price
5
$0.309184
20
$0.265015
100
$0.229680
MPQ:800
MOQ: 800
MOQ:5
When the purchase quantity is less than the inventory, you can purchase directly, the purchase quantity is: N * MOQ
When the purchase quantity is greater than the inventory, you need to order; when ordering, the purchase quantity is: N * MPQ
Order quantity
Unit Price
Count
{{product.num}}
{{ isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.price:product.usdPrice}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
{{isCn?'¥':'$'}}{{ isCn?product.subTotal:product.usdSubTotal}}
Lead time: {{ (product.stock > 0 && product.num <= product.stock) ? 'In stock': 'Estimated delivery date ' + product.leadDate }}

SC2E5-90L
Gas Discharge Tubes,90V±20%,<600V,1 GΩ ,<1.0pF,~15V,5KA,φ5.5*6,Without wire
$0.113089 More

SC2E8-5500LL
Gas Discharge Tubes,5500V±20%,<7000V,1 GΩ ,<1.0pF,~25V,5KA,φ8*6,Axial strip Lead
$0.000000 More

SC2E8-75MSMD
Gas Discharge Tubes,75V±20%,<600V,1 GΩ ,<1.5pF,~15V,10KA,φ8*6,Chip SMD
$0.127482 More

SC1206-300ASMD
Gas Discharge Tubes,300V±30%,≤800V,1 GΩ ,<0.5pF,~10V,5KA,1206,Chip SMD
$0.078896 More

SC2E5-600LSMD
Gas Discharge Tubes,600V±20%,<1200V,1 GΩ ,<1.0pF,~20V,5KA,5*5*4.2,Chip SMD
$0.113089 More

SC2E8-600MSMD
Gas Discharge Tubes,600V±20%,<1200V,1 GΩ ,<1.5pF,~20V,10KA,φ8*6,Chip SMD
$0.000000 More

SC2E8-600H
Gas Discharge Tubes,600V±20%,<1200V,1 GΩ ,<1.5pF,~20V,10KA,φ8*6,Without wire
$0.150099 More

SC2E5-90LSMD
Gas Discharge Tubes,90V±20%,<650V,1 GΩ ,<1.0pF,~15V,20KA,5*5*4.2,Chip SMD
$0.113089 More

SC3E8-800HMF
Gas Discharge Tubes,800V±20%,<1400V,1 GΩ ,<1.5pF,~25V,10KA,φ8*10,Lying Lead with Fail-safe
$0.308423 More

SC2E5-75L
Gas Discharge Tubes,75V±20%,<600V,1 GΩ ,<1.0pF,~15V,5KA,φ5.5*6,Without wire
$0.113089 More

SC3E8-470H
Gas Discharge Tubes,470V±20%,<1000V,1 GΩ ,<1.5pF,~25V,2 KA,φ8*10,Without wire
$0.246738 More

SC3E8-230H
Gas Discharge Tubes,230V±20%,<700V,1 GΩ ,<1.5pF,~25V,20KA,φ8*10,Without wire
$0.246738 More

SC3E8-600HMF
Gas Discharge Tubes,600V±20%,<1200V,1 GΩ ,<1.5pF,~25V,10KA,φ8*10,Lying Lead with Fail-safe
$0.308423 More

SC3E6-250M
Gas Discharge Tubes,250V±20%,<700V,1 GΩ ,<1.5pF,~20V,20KA,φ6*8.5,Without wire
$0.246738 More

SC3E8-250HMF
Gas Discharge Tubes,250V±20%,<700V,1 GΩ ,<1.5pF,~25V,20KA,φ8*10,Lying Lead with Fail-safe
$0.308423 More

SC2E8-250MSMD
Gas Discharge Tubes,250V±20%,<800V,1 GΩ ,<1.5pF,~20V,20KA,φ8*6,Chip SMD
$0.127482 More

SC2E8-800MSMD
Gas Discharge Tubes,800V±20%,<1400V,1 GΩ ,<1.5pF,~20V,10KA,φ8*6,Chip SMD
$0.143931 More

SC2E8-150H
Gas Discharge Tubes,150V±20%,<600V,1 GΩ ,<1.5pF,~20V,20KA,φ8*6,Without wire
$0.150099 More

SC1812-300CSMD
Gas Discharge Tubes,300V±20%,<900V,1 GΩ ,<1.0pF,~15V,5KA,1812,Chip SMD
$0.080418 More

SC3E5-470L
Gas Discharge Tubes,470V±20%,<1000V,1 GΩ ,<1.5pF,~20V,10KA,φ5*7.6,Without wire
$0.226177 More
No account,Create an account
Already a member,Sign in